У Львові на туристичних об’єктах встановлять таблиці різними мовами

12:30, 11 грудня 2010

У Львові підбили підсумок виконання проекту «Створення інформаційної інфраструктури для туристів у Львові», у межах якого вмісті з’явилось 929 таблиць з назвами вулиць, 760 номерів будинків, 100 вказівників з назвами вулиць та карт для туристів з транслітерацією. Проект було реалізовано у співпраці з Європейським Союзом.

Як зазначив під час брифінгу заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, всі носії інформації, які мали з’явитись у межах проекту, з’явились. Він зауважив, що це перший реальний крок до створення у місті єдиної інформаційної туристичної системи.

«Це дуже великий, амбітний проект. Державних стандартів на туристичне ознакування не існує. Тому це одразу ж і пропозиція щодо їх запровадження. Це великий фундамент для того, щоб розвивати туристичну інформаційну інфраструктуру… Туристам важливо відчувати, що хтось вже про них подбав. В тому числі з огляду на підготовку до Євро-2012 ми будемо розвивати інформаційну інфраструктуру у Львові», – зазначив Василь Косів.

Він розповів, що історія проекту «Створення інформаційної інфраструктури для туристів у Львові» розпочалась для міста 2006 року, коли сюди прибули і експерти УЄФА, і колеги з Любліна, які тільки-но запровадили в себе таке ознакування.

«Перше, що нас запитали, це не про стадіон чи аеропорт, а про те, що ми будемо робити зі своєю кирилицею на вулицях міста», – зазначив Косів. З його слів, Львів використав позитивний досвід закордонних колег, зокрема міст Австрії, Польщі, Великобританії.

«Ми перейняли найкращі взірці і радо готові ділитись досвідом… У Львові наразі ще немає важливого заключного елемента – на важливих туристичних об’єктах мають з’явитися таблиці про те, що це за об’єкт, різними мовами», – сказав він.

Один із розробників елементів інформаційної інфраструктури у Львові, викладач кафедри графічного дизайну Львівської академії мистецтв Петро Нагірний також нагадав, що для цих елементів у місті було створено свій унікальний шрифт, схожий на ті, які використовувались у місті у минулому. Він також зазначив, що перед тим, як обрати таблицю з назвою вулиці, фахівці у Львові розробили близько 100 зразків і вибрали найоптимальніший з точки зору читабельності, зовнішнього вигляду, зрозумілості туристам, а також з точки зору економії.

Як інформував ZAXID.NET , 20 квітня 2010 року у центральній частині Львова почали монтувати нові таблички з назвами вулиць, доповнені транслітерацією для зручності гостей міста, що не розуміють кирилиці. Першою «мовнодоступною» вулицею стала Театральна.