На Янівському кладовищі Львова відкрили «Дзвін Пам’яті»

Так вшанували тисячі невинно вбитих українців у 1839−1941 роках

15:41, 31 серпня 2019

У Львові на Меморіалі жертв політичних репресій комуністичного режиму в Україні, що на Янівському цвинтарі 31 серпня відкрили архітектурно-скульптурну композицію «Дзвін Пам’яті». Так вшанували тисячі невинно вбитих українців у 1839−1941 роках. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Це лише одна із історичних сторінок репресій української нації, яка має стати прикладом для всього світу та об’єднати для боротьби проти політичних репресій. Нам не 28 років – нам сотні років боротьби за незалежність», – зазначила голова Всеукраїнської Ліги Українських жінок, перший заступник голови Національної Ради жінок України Марія Петрова.

«Дзвін має особливе значення. Він кличе, закликає, нагадує і очищає. Хочу, щоб приходячи сюди і маючи певну важкість на серці, щоб цей дзвін забирав важкість і ми йшли з добрими намірами, з почуттям великої любові, бо лише любов дає можливість творити», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Фото Львівської міської ради

Цей захід також доповнять Міжнародною конференцією «Подолання насильства заради миру», яка відбудеться четвертого вересня у Львові. Вона буде фундаментом підготовки платформи для доповіді щодо насильства політичних репресій, порушення прав людини в Україні та світі.

Участь в заходах візьмуть представники з 46 країн світу, яких об’єднує Світова федерація українських жіночих організацій.

До слова, за період з 1939 до 1941 років із Західної України було депортовано близько 1,2 млн. осіб. Це були найстрашніші репресії після періоду колективізації в СССР. Значна частина депортованих, серед них жінок та дітей, загинуло від морозів, хвороб, виснаження й голоду. Кількість жертв у тюрмах Львова оцінюється приблизно в чотири тисячі осіб. В тюрмах Західної України на початковому етапі війни закатовано орієнтовно 22 тис. осіб.