Наступного тижня у Львові розпочинають реконструкцію дитячого садочка на вулиці Зубрівській, 9. Місто вже уклало договір з підрядниками. До кінця року там мають закінчити усі демонтажні роботи. На це передбачено 180 тисяч гривень.
«У цьому приміщенні функціонувала райадміністрація. Там все переплановано, перемуровано, всі стіни некапітальні, все прийдеться знести. Фактично залишається лише коробка», - розповів у коментарі ZAXID.NET начальник управління освіти Сихівської райадміністрації Андріян Матковський.
Одну частину приміщення досі займають орендарі, в них договори ще на рік, а інша - пустує, відколи в кінці жовтня 2011 року звідти виїхала Сихівська райадміністрація. Зараз біля садка збираються підозрілі особи та безпритульні. Сихівчани скаржаться, що ці люди не тільки захаращують територію, але й нищать і розкрадають комунальну власність.
Тим часом там гуляє багато мам з візочками. Вони кажуть, що діти не раз поривалися підняти недопалок чи пляшку, яку залишили безпритульні.
«Ми тут постійно бачимо якісь підозрілі компанії. Вони випивають тут. А ще дуже брудно. Вдень можна гуляти, а ввечері дуже страшно: і скандали, і крики, і бійки бувають часто», - розповідає пані Мар’яна.
Хоча приміщення пустує вже три роки, активно його нищити почали зовсім недавно, каже сихівчанин Данило Дерега.
«Буквально протягом останніх півроку ситуація почала суттєво погіршуватися. Не знаю, можливо, бомжі активізувалися. Побили всі шибки, не знаю, кому і для чого це потрібно. Я щодня ходжу повз цей садочок вже 5 років і можу в порівнянні сказати, як було рік тому, як було два роки тому і як є зараз», - наголосив сихівчанин.
А от в райадміністрації запевняють, що прибирають територію, а за фактами нищення приміщення є дві карні справи.
«Не так давно були затримані особи, які викрадали решітку. Там ведеться слідство. І минулого року теж булим особи, справа доведена до суду і вони були оштрафовані», - наголосив Андріян Матковський.
Таких інцидентів не було б, якби територію садка охороняли, переконаний депутат Василь Горон. Він звернувся до міського голови Львова, щоб це вирішили.
«Це може бути або за бюджетний кошт, до терміну вирішення питання відновлення садочка, або за певні інвестиційні внески, пайова участь підприємств, які входять в місто. Але все це треба прописати, має бути якась ухвала міської ради, бо інакше нищення будуть продовжуватися і реконструкція приміщення потім нам обійдеться набагато дешевше», - наголосив депутат.
Та чиновники кажуть, що починати охороняти садок вже запізно, бо його вже починають реконструювати.