Ініціативу львівської «Батьківщини» написати лист на Схід підтримало кілька десятків тисяч людей. Відтак 50 тисяч «Листів на Схід» відправлено в київський офіс «Батьківщини», а звідти їх передадуть в Донецьку, Луганську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку області. У містах згаданих областей будуть розміщені намети на центральних вулицях, де кожен охочий зможе взяти собі лист і прочитати.
Про це 23 червня на прес-конференції повідомив голова Львівської обласної партійної організації «Батьківщина» Роман Ілик.
Окрім цього, до такої акції долучилися волиняни, вони сьогодні збирають листи, які передаватимуть на Схід.
Нагадаємо, мешканці Львівщини стали учасниками акції «Листи на Схід», яка розпочалася 28 травня. Вони писали свій лист мешканцям Сходу. Опісля листи львів’ян буде передано мешканцям Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харкова. Основним поштовхом до реалізації такого проекту стали скандальні події 9 травня у Львова та наміри продовжити провокації 22 червня.
«Мешканці Львівщини надзвичайно активно долучаються до акції. Навіть чимало іноземних туристів підходять до наметів та лишають свої відгуки про Львів. Вони пишуть, що Львів - це європейське місто, де живуть толерантні та виховані люди. Ми ж хочемо донести цю думку на Схід, аби всупереч планам влади, не дати зіпсувати імідж Львова», - розповів раніше лідер львівської «Батьківщини» Роман Ілик.
До акції долучаються учні, студенти, батьки з дітьми та пенсіонери. Практично у всіх листах панує мирний, спокійний та толерантний характер бачення майбутніх стосунків Сходу та Заходу.
«Влада поставила завдання своїм політикам, аби штучно нацькувати Схід на Захід. Задля цього - червоні прапори, 22 червня, розмови про автономію і все інше. Ми переконані: люди розумніші від політтехнологів і не дозволять роз’єднати країну. Бо як на Сході, так і на Заході, українців об’єднує мрія жити у стабільній, демократичній, заможній країні, в якій буде комфортно усім: нашим дітям, онукам, батькам, - переконаний Роман Ілик. - Нову Україну можна побудувати лише на засадах об’єднавчих намірів. Про це завжди говорили такі великі постаті, як скажімо Андрей Шептицький, Євген Коновалець, В’ячеслав Чорновіл».