У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum

21:35, 20 вересня 2018

У Львові визначили найкращі книги ювілейного 25 Book Forum. У Львівській обласній філармонії у четвер, 20 вересня, відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Book Forum Best Book Award».

Гран-прі 25 Book Forum отримало видавництво «Родовід» за альбом «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення».

Також нагороди отримали:

Спецномінація «Свобода»Станіслав Асєєв «В ізоляції». Це збірка статей донецького журналіста та блогера Станіслава Асєєва. Книгу видали «Радіо Свобода» й видавництво «Люта справа»;

У номінації «Класична українська література»Леся Українка «Листи: 1876–1897», видавництво «Комора»;

У номінації «Від 0 до 6 років»книга «Вірші», видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»; у номінації «Від 6 до 12» –«Казки на ніч для дівчат-бунтарок»;

У номінації «Нон-фікшн»Джозеф Лі Геловей «Ми були солдатами і молодими», видавництво «Астролябія»;

У номінації «Біографія» Аґата Тушинська «Наречена Шульца». Книга польської письменниці Аґати Тушинської, яку переклала літературознавиця, перекладачка, шульцолог Віра Меньок.

У номінації «Історія»Енн Еплбаум «Червоний голод: Війна Сталіна проти України». Книгу видав Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC). Енн Еплбаум – відома журналістка та дослідниця Східної Європи, лауреатка Пулітцерівської премії. Книжка «Червоний голод: війна Сталіна проти України» вийшла друком минулого року й викликала активні дискусії в світових медіа. У березні вона здобула премію Лайонела Гелбера.

У номінації «Сучасна українська поезія» – «Антологія молодої української поезії III тисячоліття»;

У номінації «Класична іноземна література, в українському перекладі» – Луцій Анней Сенека «Моральні листи до Луцілія», а у номінації «Сучасна іноземна література, в українському перекладі» – Кейт Аткінсон «За лаштунками в музеї»;

У номінації «Література для підлітків і YA» – Наталя Нагорна «Повернутися з війни»;

У номінації «Наукова література» – «Лікарські товариства у Львові до 1939 року», а у номінації «Навчальна, довідкова, професійна література» – «Гістологія людини»;

У номінації «Популярна наукова література» – «Іван Боберський основоположник української тіловиховної і спортової традиції»;

Також спецвідзнаку 25 Book Forum отримав Андрій Содомора.

Фото прес-служби ЛМР та ZAXID.NET

Також книги, які вважає достойними читацької уваги та пошани, назвав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Не знаю, чи є ще в світі якесь місто, де 5 днів люди ходять із торбами, набитими книжками. Вірю, що форум, який відбувається у Львові, не лише змінює кожного, хто сюди приходить чи приїжджає, а цей форум кардинально змінив місто. Можна наводити багато чинників, чому Львів успішний. Львів успішний, бо 25 років тому ми тут розпочали книжковий форум. Велика подяка вам усім, що ви приїжджаєте до Львова, що ви є у Львові, велика подяка всім письменникам і поетам, що ви творите. Я би хотів, щоб та енергія творення була більшою і більшою», — зазначив Андрій Садовий.

За вагомий внесок у розвиток видавничої справи й популяризацію української книги, підготовку до друку альбому «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення» та з нагоди проведення у Львові 25 Book Forum диплом отримало видавництво «Родовід» — засновниця й директорка Лідія Лихач. Також подяку отримав Богдан Завітій, завтор ідеї та упорядник, заступник головного редактора видавництва «Родовід». Золотий Герб міста Львова отримав Андрій Гречило, український історик, доктор історичних наук, прoвідний науковий співробітник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, голова Українського геральдичного товариства, член Комісії державних нагород і геральдики при Президентові України та Міжнародної Академії Геральдики.

Також за визначний талант і неповторну авторську майстерність, вагомий внесок у розвиток видавничої справи й популяризацію української книги подяку отримав Мирослав Дочинець, автор книги «Якщо послухати мудреців…».

Цьогоріч уперше за 24 роки було змінено назву головної книжкової премії форуму: «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилася на «Book Forum Best Book Award».

До слова, на конкурс подалися 103 видавництва. Загалом вийшло 508 книг. Це твори і українських авторів, і іноземних письменників. За звання найкращої книги вони змагалися у 16 номінаціях. Серед них: нон-фікшн, свобода, історія, біографія, наука й сучасна поезія. Журі визначало переможців у трьох містах України: Львові, Харкові та Києві. Згодом – з'їжджалися до Львова і вже тут шукали спільний компроміс.

«Книжка то командна гра, це результат співпраці авторів, редакторів, художників, поліграфістів, видавців. Тому критеріїв оцінювання багато. Працювалось дуже весело жваво, бо надихали самі видання, дискусії були запальні, до бійки не доходило. І я би сказав, що цього року був дуже гарний консенсус між заходом, сходом і центром України. Для нас дуже важливо сходження оцих різних поглядів, бо книга – це те, що об'єднує Україну», – зазначив голова журі Богдан Тихолоз.

Нагадаємо, упродовж 5 днів гості форуму можуть відвідати близько тисячі культурних та освітніх заходів, познайомитись із авторами та придбати книги.

Нагадаємо, цього року Book Forum став членом престижної всеєвропейської поетичної платформи Версополіс (Versopolis), яка популяризує молоду поезію та об’єднує фестивалі з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.