Твори переможців премії професора Андрія Бокотея повезуть на виставку у Китай. А наразі усі конкурсні роботи можна побачити у львівському Музеї скла.
Львівська академія мистецтв ‒ єдиний заклад в Україні, де вчать художників-склярів, і один з небагатьох у Східній Європі, який має кафедру художнього скла.
«Скло ‒ це такий особливий вид ремесла, в якому я бачу таку естетику і легкість, що навіть дуже важка робота буде все одно виглядати дуже тендітною», ‒ зізнається учасниця конкурсу Віолетта Микитяк.
Таку премію започаткували рік тому професор, колишній багаторічний ректор Львівської академії мистецтв Андрій Бокотей, а також китайський колекціонер Ю Яомінь. Молоді художники-склярі вельми креативно підійшли до участі в конкурсі: запропонували свої сміливі фантазії, виконані у різних, навіть найскладніших техніках.
З-поміж 17 авторів ‒ студентів або випускників Львівської академії мистецтв ‒ журі з України, Литви і Китаю вибрало переможця. Першу премію отримав Руслан Лучко, студент четвертокурсник. Переміг із філософською роботою «Суб'єктивні тіла» у техніці гутного скла.
«Гутна технологія ‒ це є дуже складна, навіть враховуючи те, що зі всіх склярів цілого світу в гуті працюють тільки 5% художників. Якщо поглянути на мою роботу, можна побачити певні тіла, організми, які є максимально агресивними і намагаються відділити себе від зовнішнього світу, від впливу зовнішньої інформації», ‒ розповідає Руслан Лучко.
Конкурсні роботи всіх трьох переможців увійдуть у колекцію Чженцзянського музею скла «Ґрінвейв».
«Призер першого місця бере участь у міжнародній конференції художників-склярів в Китаї в місті Нінбо, в новоствореному Чженцзянському музеї скла «Ґрінвейв», який ми також допомагали створити. А друге і третє місце відповідно отримує грошову винагороду 20 і 10 тисяч гривень», ‒ додає директор Музею скла у Львові, завкафедри художнього скла Михайло Бокотей.