Лабораторний центр Держсанепідемслужби провів у Львові майже 100 досліджень атмосферного повітря в місті. Їхні результати перевищень допустимих норм не підтвердили.
Як повідомила заступник директора Держсанепідемслужби Любомира Шепеленко сьогодні під час прес-конференції, з 30 травня працівники обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України провели на території Львова 99 досліджень атмосферного повітря. Повітря перевіряли на концентрацію таких речовин як діоксид азоту, діоксид сірки, формальдегід, аміак тощо, передає прес-служба ЛМР.
За словами Любомири Шепеленко, дослідження у місті проводили на п’яти вулицях північного району Львова, відносно близько розташованих до Грибовицького сміттєзвалища, територія якого горіла. Серед п’яти досліджуваних точок ― вулиця Розточчя, 168, Хмельницького, 275, Хвильового, 11, Леннона, 25 і Леннона, 39. На жодній із локацій результати досліджень після ліквідації пожежі на сміттєзвалищі перевищень допустимих норм не показали.
Проте санітарний лікар не заперечує, що у воді біля сміттєзвалища є сполуки діоксину. Ці та інші хімічні речовини забруднюють овочі і фрукти, які вирощують на прилеглих до сміттєзвалища територіях. Натомість жодна із львівських лабораторій не проводить досліджень на діоксини. Найближча така лабораторія є в Києві. Тим паче в Україні немає нормативів на вміст діоксинів.
«Ми тільки можемо сказати чи є вони, чи ні і в якій кількості», ― додала Любомира Шепеленко.
Нагадаємо, нещодавно фахівці також перевірили воду із львівських водозаборів на вміст металів через звинувачення у підвищеному вмісті важких металів у воді, яку качають львів'янам із водозаборів Зарудці та Завадів, куди, мовляв, потрапляє вода із сміттєзвалища. Результати аналізів не показали жодних перевищень норми.