На території Львова, відповідно до державних будівельних норм В.2.4-2-2005, не можливо розмістити полігон твердих побутових відходів. Ці норми визначають основні положення проектування полігонів твердих побутових відходів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради з посиланням на начальника юридичного управління Львівської міської ради Гелену Пайонкевич.
Тому, як зазначено в повідомленні мерії, ділянка під сміттєзвалище повинна обиратися на відстані не менше, ніж 1 км від межі міста. «Санітарно-захисна зона повинна становити 0,5 км від житлової забудови. Тому розміщення полігону ТПВ на території Львова не є можливим», – додала Гелена Пайонкевич.
За словами начальника юридичного управління, у Львові немає ділянки, яка б відповідала санітарним та будівельним нормам, аби розмістити на ній полігон ТПВ.
«Фізично в місті немає території, де могли би розташувати сміттєзвалище з тим, щоб дотримати всі санітарні норми. Відтак, відповідна ділянка має бути розміщена за межами міста Львова», - додала Гелена Пайонкевич.
У юридичному управлінні Львівської міської ради пояснили ще раз, чому розміщення на території Львова полігону не є можливим:
- на території міста заборонено розміщення полігонів ТПВ,
- через компактність міста, відстань від можливого місця розташування полігону до аеропорту буде становити менше 15 км,
- через компактність міста буде суттєво обмежена площа ймовірного полігону, оскільки необхідно витримати санітарно-захисну зону до житлової та громадської забудови (0,5 км),
- через місто проходить європейський вододіл, місто знаходиться на стику двох геотектонічних структур, територія міста заходиться в зоні тектонічних розломів, що може призвести до порушення цілісності донного чи бортового ізоляційних екранів полігону ТПВ, а відповідно до забруднення через порушені ділянки у екранах ґрунтових та підземних вод,
- генеральним планом міста не передбачено розміщення полігону ТПВ.
Додамо, що прокурор Львівщини Олег Василенко 19 лютого під час сесії Львівської облради заявив, що прокуратура готує позов, аби в службовому порядку зобов’язати Львівську міську раду знайти новий полігон для сміттєзвалища. У мерії ж кажуть, що ділянки з необхідною площею для будівництва сміттєзвалища у місті немає і чекають на пропозицію від області.
Нагадаємо, як інформував ZAXID.NET, Андрій Садовий нещодавно зазначив, що місто два роки очікує на пропозицію від обласної влади щодо ділянок під нове сміттєзвалище на Львівщині. «На території міста заборонено робити (новий полігон, – ред.). Я – міський голова і моя компетенція – в межах міста. Можливо те, що частина депутатів із Львівської обласної ради перейшли у парламент, пришвидшить процес», – сказав він.
Нагадаємо, що для завершення розробки комплексного проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища 2013 року потрібно 1,8 млн грн. Попередньо повне закриття сміттєзвалища в Грибовичах біля Львова заплановане на кінець 2018 року.