У Львові новим принтером Брайля надрукували дві книги для незрячих

18:43, 20 квітня 2017

У Львові презентували перші результати роботи на новому принтері Брайля. Його майже два місяці тому подарували незрячим львів'янам благодійники. За цей час у Ресурсному центрі для людей з інвалідністю надрукували вже дві книжки – дитячу збірку і спеціалізований словник.

Дитячу збірку «Босоніжки для стоніжки» Мар'яни Савки та словник медичної термінології для студентів-медиків презентували у Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій для людей з особливими потребами НУ «Львівської політехніки». Брайлівський принтер львів'янам подарував благодійний фонд. Його мета – наповнити спеціалізованою літературою бібліотеки та школи для незрячих людей у найбільших обласних центрах України.

«Обидві книги були надруковані на новому принтері Брайля, який нам подарував 9 березня Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» у рамках акції, яка проводилася у Львові наприкінці минулого року», – розповідає керівниця Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко.

Процес друку на принтері Брайля дуже непростий і довготривалий. Втім, презентовані книги спеціалістам Ресурсного центру вдалось створити за півтора місяця. Тираж незначний – 50 екземплярів. Проте, доступні вони будуть не лише у львівських спеціалізованих школах та бібліотеках, а й в інших великих містах України.

Про етапи створення таких книг розповідає спеціаліст Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для людей з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» Катерина Івашутіна: «Спочатку ми твір, довідник, будь-що, друкуємо у Microsoft Word. Після цього у спеціальній програмі текст переводимо у шрифт Брайля. А після того починається клопітка робота, оскільки потрібно перевірити, чи правильно написані слова, виставлені розділові знаки, переноси. Адже програма може робити помилки».

Завдяки такій спеціалізованій літературі незрячі можуть здобувати повноцінну освіту. Для зручності надруковані книги доповнені ще й аудіодисками.
А художня література має допомогти розвиватись незрячим дітям.

До кінця року спеціалісти Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» планують надрукувати шрифтом Брайля щонайменше вісім книг.