6 жовтня найбільші гравці туристичного бізнесу Львова зібралися для того, щоб обговорити створення Туристичного альянсу – організації, яка б мала допомагати у розвитку туристичного бізнесу у нашому місті, а також сприяти підняттю якості надання послуг у закладах, які пов’язані з туристичною сферою.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Метою організації є добровільне об’єднання ресурсів членів Альянсу для якісного і кількісного збільшення туристичних потоків у Львові та області. Так, одними із основних завдань для роботи в цьому напрямку є відкриття нових туристичних ринків, звідки можна залучати більшу кількість туристів, створені сприятливих для туриста продуктів (єдиний музейний квиток, Lviv City Card), впровадження нових технологій у туристичну сферу міста, створення власної кадрової агенції для підготовки персоналу (активна співпраця з навчальним закладами), відстоювання позицій на міжнародній арені та встановлення нових зв’язків тощо.
«Ми хочемо об’єднатися, щоб було зручно і нам, професійним гравцям на ринку туристичних послуг, і мешканцям та туристам. Всі ми зацікавлені у збільшенні потоків туристів до Львова. І тому об’єднання зусиль міської влади та бізнесу дасть нам змогу зробити новий, якісний стрибок у цьому напрямку», - зазначив ресторатор Марк Зархін.
Як зазначили всі учасники зустрічі, місто за останні 5 років здійснило чималий крок вперед у розвитку туристичної сфери. Цьогорічне очікування 1 млн. туристів є хорошим показником.
«Будівництво нового аеропорту та злітно-посадкової смуги дасть змогу нам приймати туристів з інших країн та континентів. Підготовка міста до Євро-2012 допомагає у розвитку необхідної інфраструктури та привертанні уваги до міста», - зазначив директор департаменту «Євро-2012» Олег Засадний.
Міська влада активно сприяє розвитку Туристичного Альянсу, і готова цілковито сприяти в його розвитку в межах своїх можливостей. Так, «Галицька школа гостинності», яка була створена спільно з GTZ, має стати одним з членів новоствореної організації.
«Сьогодні тут зібралося не більше 5% осіб, які мають реальний вплив на туристичну сферу у нашому місті. І наша мета – долучити значно більшу кількістю учасників.
Ці 5 років, які ми пройшли у встановлені Львова як туристичної столиці – це велика школа. Ми не настільки популярні як Краків чи Прага, але вони до цього йшли 17 років.
Для прикладу, Краків відвідує за рік 7-8 млн. туристів. Але понад 5 млн. з них – це внутрішній турист. Ми також працюємо над тим, щоб залучати більшу кількість внутрішніх туристів. Цими днями в Одесі відбуваються Дні Львова. Перед тим така презентація відбулася у Харкові. Там наші заходи відвідало близько 25 тис. осіб. Наступним буде Луганськ.
Я хочу, щоб наше місто стало локомотивом, який потягне Україну вперед в позитивному сприйнятті.
Маю декілька пропозицій щодо Туристичного Альянсу. Керівника, виконавчого директора, який активно займатиметься Туристичним Альянсом, я пропоную зробити радником міського голови», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Також на зустрічі відбулося обговорення майбутньої діяльності, складу керівництва та інших організаційних питань.
Нагадаємо, що у місті діє Стратегія конкурентоспроможності, яка визнала туризм одною з пріоритетних галузей розвитку міста.
Як повідомили ZAXID.NET у відділі кадрів Львівської міської ради, у міського голови Львова є три офіційні радники, які входять в штат міської ради (ще три посади вакантні). Позаштатних радників міського голови є 46.