У Львові обговорили намір заборонити продаж алкоголю в МАФах

18:10, 9 грудня 2011

9 грудня у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту ухвали «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом (крім безалкогольного) на території м. Львова». Сесійна зала була переповнена.

Як повідомила директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич, цей проект має на меті убезпечити дітей, підлітків та молодь від вживання алкоголю, яке постійно зростає. За її словами, саме у малих архітектурних формах алкогольні, слабоалкогольні напої і пиво є найдоступніші неповнолітнім. 88% адміністративних протоколів через продаж алкоголю неповнолітнім складено саме на продавців МАФів.

Приватні підприємці, власники МАФів подали низку пропозиції. На їх думку, цією забороною не можна буде вирішити проблему дитячого пияцтва повністю. Натомість підприємці готові, щоб Львівська міська рада звернулася до законодавців з ініціативою підняти в рази розмір штрафів за продаж неповнолітнім алкоголю і повідомляти про такі недоброчесні дії продавців - владу.

Голова громадської організації «Я - львів’янин» Андрій Антонищак заявив, що якщо вводити заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива, то для всіх суб’єктів торгівельної діяльності у місті – і для магазинів, і для супермаркетів.

Юрист Андрій Гринчук, що здійснив незалежний юридичний аналіз проекту ухвали, заявив, що оскільки закону, який би передбачав таку заборону по всій країні немає, Львівська міська рада перевищує повноваження. «У ВРУ є лише проект закону про заборону продажу алкоголю і слабоалкогольних виробів в тимчасових спорудах для торгівельної діяльності, – зазначив він. – Крім цього Львівська міська рада, на мою думку, йде на антиконкурентні дії, - встановлює перепону власне одному типу торгівельних об’єктів. Моя пропозиція – не виносити цього проекту на розгляд сесії».

Заступник юридичного управління Львівської міської ради Дмитро Пецій прокоментував, що, готуючи ухвалу, керувалися постановою уряду про правила торгівлі, яка передбачає право органів місцевого самоврядування визначати місця, де можна продавати алкоголь.

Директор «Асоціації розвитку підприємництва жінок і молоді» Оксана Порайко запропонувала: «Більшість кіосків є біля наших будинків, біля шкіл, дитсадків. Ми, мешканці міста, маємо цілковите право вирішити, хочемо, щоб вони продавали алкоголь на нашій землі, чи ні. Для цього треба провести анкетування мешканців. Думаю, громадські організації Львова цілком можуть це зробити».

Зазначимо, проект ухвали «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями, пивом (крім безалкогольного) на території м. Львова» планують розглядати на наступній сесії Львівської міської ради.