У Львові обговорили недоліки та переваги електронного книжкового контенту

12:54, 15 вересня 2010

14 вересня у Львові відбувся круглий стіл на тему «Електронне книговидавництво та електронний контент в Україні». Участь у дискусії взяли керівник проекту «Букленд» (електронна книжка) Олексій Авраменко, письменники Галина Вдовиченко та Максим Кідрук, директор видавництва «Нора-Друк» Елеонора Сімонова, директор фірми «Книжкові джерела», голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, директор бібліотеки Академії мистецтв Євген Салевич.

На круглому столі керівник проекту "Букленд" Олексій Авраменко зазначив, що електронні книги щороку все більше цікавлять людей; хоч є таке коло читачів, які читають як паперову книгу, так і електронну. "Букленд" нормально співпрацює з авторами, а на їхньому сайті можна придбати електронну книгу, причому усі необхідні відрахування йдуть автору.

Елеонора Сімонова висловила кілька застережень щодо електронної книги в Інтернеті, зокрема те, що на "Букленді" хтось може придбати книгу, але на іншому сайті розповсюджувати її безкоштовно; друге – те, що автор напряму пропонує свій електронний варіант книги, цю книгу без коректури, ставлять на сайт. "Видавництво співпрацюючи з автором виступає його продюсером, працює над коректурою книги, над першою сторінкою, малюнками. Якщо цієї роботи не буде, то в Інтернет-просторі з’являться книги з масою помилок", - сказала Елеонора Сімонова.

Її підтримав письменник Максим Кідрук, навівши приклад того, що на "Коронацію Слова" приходить дуже багато рукописів, близько 10 тисяч, а з цих книг друком виходить 10-15. "Ви уявляєте, що ці всі книги ринуть в Інтернет? Не вичитані, без сюжету, і ще з багатьма неприємнощами", - риторично питав Максим Кідрук.

Олексій Авраменко серед позитивів назвав те, що в "покетбуки" - електронні пристрої для читання книг, можна завантажити чимало інформації, а сам пристрій важить 500 грамів.

Як зазначила письменниця Галина Вдовиченко, "рідери" займуть свою нішу в житті, адже ними зручно користуватися у поїздках, коли потрібно при собі мати кілька словників та довідників. "Паперова книжка буде в моєму житті завжди. Й інша книжка, в електронному вигляді, теж. Вони не конкуренти", - запевнила Галина Вдовиченко.

Євген Салевич зазначив, що якщо електронна книжка матиме широкий наступ на паперову книжку, то зникне не тільки сама паперова книга, а ціла форма життя – бібліотеки.

Натомість Михайло Ватуляк, запевнив, що на сьогодні, не кожна сім’я може придбати собі пристрій для читання книг, оскільки та суттєво вдаряє по кишені.

Форум видавців. Програма.