У четвер, 30 березня, у львівській Ратуші відбулася зустріч міського голови Андрія Садового та екс-заступниці мера м. Софії з питань навколишнього середовища і земельної реформи Марії Бояджийської. Під час зустрічі учасники говорили про проблему із вивозом та захороненням львівського сміття та схожу ситуацію, яка була в м. Софії у 2005 р. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
«Я знаю достатньо про ситуацію у Львові. Вона схожа з нашою, проте це не є так катастрофічно, як багато людей намагалися продемонструвати», – розповіла Марія Бояджийська.
За її словами, для сміття краще створити новий полігон або транспортувати відходи на вже існуючі полігони області. Проте не варто зберігати ТПВ на Грибовицькому сміттєзвалищі.
Марія Бояджийська розповіла про ситуацію, яка була в м. Софії. У 2005 р. у місті почалися протести через проблеми зі сміттям. Тоді влада закрила полігон.
«Місцева влада не мала альтернативних вирішень ситуації. Ми мали 600 тис. тонн сміття на відкритих місцях. У нас пішло 8 років на те, щоб зробити стійку довготермінову систему. На ситуацію вплинули політичний тиск, опозиційні сили та соціальні протести. Ми мали будувати проміжні полігони, очисні споруди, сортувальні станції, забезпечувати інформаційну підтримку», – розповіла Марія Бояджийська.
Вирішення проблеми передбачало здійснення правильних кроків згідно з законом, зі світовими стандартами. У той же час на владу міста тиснула громадськість і керівництво держави.
За словами екс-чиновниці, сьогодні у Софії ніхто не сприймає сміття, як проблему. Місто використовує цей ресурс із користю – виробляє компост для сільського господарства, енергію, вторинну сировину. Окрім того, місту вдалося досягнути рівня захоронення близько 20% від загального обсягу ТПВ, що є значним успіхом, порівняно з 2005 роком.
У вирішенні проблеми зі сміттям у Львові важливо залучити міжнародних консультантів до щоденної роботи. Адже саме це дозволить гарантувати високу якість та реалізацію проекту, вважає екс-чиновниця.