У Львові обіцяють цілодобово моніторити в’їзд сміттєвозів на перевантажувальну станцію

3 вересня

На в'їзді до перевантажувальної станції на вулиці Північній у Львові тепер стоїть шлагбаум. З 1 вересня тут цілодобово вартують муніципали, аби компанія АВЕ знову не нагромаджувала відходів. Так вирішив виконком міськради.

Однак вантажівки, які розвозять сміття полігонами області і навіть країни, і далі їдуть сюди на завантаження. В компанії «АВЕ-Львів» пояснюють, що відходи тут більше не складують.

«В нас є фури в черзі. Проблем з машинами немає. Яке сміття привозиться, ми його відвантажуємо. Сміття у нас, так би мовити, в повітрі», ‒ розповідає старший зміни станції перевантаження «АВЕ-Львів» Святослав Чіпак.

Сьогодні дезінфектори вже вкотре провели масштабне знезараження полігону. Щоправда, як зізнаються, обробляють хімією тільки поверхню ділянки.

«З ґрунтовими водами воно могло піти під землю. Але сам по собі іде процес очистки. Земля очищається. Навіть в чорнобильській зоні так само очищення йде», ‒ сказав завідувач відділення профдезінфекції Володимир Лапунька.

В облдержадміністрації, яка відповідає за вивіз і захоронення відходів, повинні були повністю звільнити цю територію і провести рекультивацію полігону. Та визнають: альтернативної ділянки досі так і не знайшли. Тож змушені тимчасово звозити і далі сміття сюди.

«Що стосується нових ділянок і рішення міськради про заборону вивезення туди відходів, то ми це розцінюємо як намагання дестабілізувати ситуацію в місті з вивезенням відходів», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET керівник департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчак.

Полігон на Північній на критичній відстані від аеропорту. Місто не раз попереджали, що птахи, які збираються тут, можуть потрапити в двигуни повітряних суден. Тож у Ратуші більш категоричні: на Північній більше не буде перевантажувальної станції.

«Єдиний вихід ‒ регіональний полігон. Давайте разом сядемо і знайдемо. Ви бачите, що робиться в Дрогобичі, в інших містах. Теоретично можна продовжити на тиждень на місяць, а що далі», ‒ певен заступника міського голови Львова Сергій Бабак.

Тим часом за 100 метрах від прибраної ділянки, нам вдалося знайти ще одну стихійну сміттярку в кущах. Відходи тут тільки починають накопичуватись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати