У Львові обрали 15 переселенців, котрі отримають гроші на розвиток власного бізнесу

13:01, 10 вересня 2015

Сьогодні, 10 вересня, проект «Новий відлік» - бізнес-інкубатор для переселенців - оголосив 15 переможців, котрі отримають до 100 тис. грн на розвиток власного бізнесу та бізнес-ідей у Львові.

Проект «Новий відлік» - перший український бізнес-інкубатор для переселенців. Він реалізовувався ГО «Клуб ділових людей» за кошти міжнародного благодійного фонду «Відродження». Бізнес-навчання та тренінги для учасників проекту проводила Громадська школа бізнесу.

Усі учасники проекту - внутрішньо переміщені особи з Криму, Донецької та Луганської областей,  які представили унікальні для Львова бізнес-проекти. Серед тих, хто отримає грант - власники кейтерингової компанії кримськотатарської кухні, «перша кримська стоматологія», мобільна кав'ярня, еко-ферма, продуктовий магазин самообслуговування, компанії з прасування тощо.

«Усього до нас надійшло 153 заявки на участь в проекті. З них ми обрали 64 учасники. Ці учасники пройшли два місяці інтенсивних бізнес-навчань. До кінця ці навчання пройшли 55 учасників, деякі відсіялись. Ще троє учасників на кінцевому етапі не змогли захистити своїх бізнес-планів. Тож серед тих 52 учасників, що залишились, ми обрали 15 найкращих та найцікавіших», - розповів голова ГО «Клуб ділових людей» Микола Савуляк.

Він також зауважив, що, окрім Львова, проект «Новий відлік» також проводив навчання для переселенців ще у трьох містах - Києві, Одесі, Харкові. Тобто, загалом 60 переселенців по всій Україні отримають фінансову допомогу для розвитку свого бізнесу.

Серед переможців львівського проекту «Новий відлік» є 7 діючих бізнес-проектів та 8 стартапів. Експерти, які визначали найкращі бізнес-проекти, зауважили, що їх здивувала кількість жінок серед переможців - 9 жінок та 6 чоловіків. Вони також зауважили, що більшість бізнес-проектів орієнтовані на сферу послуг, а не на виробництво.

До трійки лідерів увійшли: кримська татарка Усніє Умарова з ідеєю кейтерингової компанії, Євген Терещенко з ідеєю оригінальної кав'ярні із холодною кавою та шоколадом та Руслан Рамазанов із проектом стоматологічної клініки на Сихові.

Микола Савуляк розповів, що бізнес-проекти учасників оцінювали за такими критеріями: конкурентоздатність, фокус на цільовому клієнті, конкурентні переваги, харизма та лідерство, рівень підготовки і презентації, бізнес-план, внесок для суспільства. Комплексно оцінювали сам бізнес-проект, виконану людиною роботу та користь від бізнесу для львівського суспільства. Він також зауважив, що близько у п'ять-шість проектів тренери готові були б вкласти власні кошти.

За словами керівника Західноукраїнського представництва фонду «Відродження» Оксани Дащаківської, специфікою львівського проекту  стала велика кількість заявок від кримських татар. Вона зауважила, що від успіху реалізації бізнес-ідей переможцями залежить, чи буде друга хвиля «Нового відліку».

Фінансова допомога, яку отримає кожен із призерів, надається на закупівлю основних фондів та обладнання, зокрема офісної техніки та інших речей відповідно до бізнес-плану.

Журі визначило таких переможців:

Умерова Усніє із проектом кейтерингової компанії кримсько-татарської кухні «ТатарАш» у місті Дрогобич;

Терещенко Євген із ідеєю оригінальної кав'ярні «Frappe» у Львові;

Рамазанов Руслан із проектом стоматологічної клініки у Львові «Перша кримська стоматологія»;

Бєлоусов Павло із проектом львіської мобільної кав'ярні «Правильна кава»;

Анісімов Дмитро із проектом домашньої сироварні «Французькі сирні традиції» неподалік від Львова;

Дуброва Олена із проектом «Майстерні магнітів» у Львові;

Марійчук Наталя із проектом еко-ферми з вирощування зелені у Пустомитівському районі;

Овсюк Оксана із проектом племінного розплідника собак «Баяз Бурі» у Самбірському районі;

Пивовар Ельвіра з проектом клубу для школярів «Погляд у майбутнє» у Львові;

Алімова Леніє із проектом випічки тортів «Від Леніє» у Львові;

Ісаєв Шевкет із проектом плодово-ягідого центру «Green time» у селі Давидів, Львівської області;

Курило Тетяна із проектом із продуктового магазину самообслуговування «Щедрий кошик»;

Афоніна Ольга із проектом компанії з вишивки хрестиком на готовому одязі;

Долматов Євгеній із проектом деревообробного підприємства;

Гребенецька Вікторія із проектом компанії з прасування одягу та постільної білизни «Гладенько» у Львові.