У Львові стартував конкурс ідей для участі у міському урбаністичному воркшопі «Майстерня міста», яка проходитиме з 5 до 16 червня. Охочі представити та реалізувати культурно-урбаністичі ініціативи, корисні для львів’ян, мають до 15 квітня подати анкету до організаційному комітету. Про це під час брифінгу у вівторок, 21 березня, повідомила координатора проекту Марта Гладка.
За її словами, цього року у Львові буде встановлено два постійних намети «Майстерні», а також діятиме один пересувний.
«Майстерні міста» у Львові проводяться ще з 2012 року, головним здобутком стала зміна ролі мешканців міста. Після реалізації їхніх ініціатив у співпраці з фахівцями, люди починають себе усвідомлювати співтворцями змін, відчувають особисту відповідальність за стан дитмайданчиків, громадських просторів, над створенням яких вони працювали», - зазначив директор Інституту міста Олександр Кобзарев.
За його словами, «Майстерня міста», завдяки проектам започаткованим у 2016 році «Громади в дії», «Вулиця для всіх», стала лауреатом Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку. Проект отримав 300 тис. грн для здійснення наступних заходів.
Відтак темою цьогорічної «Майстерні міста» є урбаністична децентралізація із залученням локальних громад.
«В Україні ми звикли до секторального підходу, коли певний проект реалізується тим чи іншим відомством, установою в межах їх можливостей. Лейпцизька хартія передбачає принцип урбаністичної децентралізації. Проекти створюються довкола певної території, це дозволяє об’єднувати як фахівців з різних інституцій, так і мешканців цієї території, краще враховувати їхні потреби і побажання, акумулювати ресурси на виконання проекту», - сказав Олександр Кобзарев.
Заходи, які можуть потрапити до цьогорічної програми «Майстерні» мають бути некомерційними, мати соціальну значущість та бути націленими на покращення якості життя місцевої громади. Тематика заходів має відповідати наступним темам: розвиток громадських просторів, культурні ініціативи, екологія та енергоефективність, дитяча урбаністика, розвиток локальних громад, збереження історичного середовища.
Анкету для потенційних учасників можна заповнити на сайті «Майстерня міста» або на офіційній сторінці у Facebook.