2 серпня о 10.00 працівники будівельної компанії «ВЕЕМ-Будсервіс» (м.Львів) оголосили безстрокову громадянську акцію протесту і заклику до Варшави про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Як повідомили ZAXID.NET в прес-клубі, під час акції відбувається збір-пожертва коштів на добудову Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Подаємо заяву працівників будівельної компанії "ВЕЕМ-Будсервіс" повнотекстово:
"Ми вдаємося до такого крайнього заходу тому, що нинішня патова ситуація завдає шкоди всім – і тим, хто причетний до спорудження нового приміщення генконсульства, і тим, хто звертається до цієї дипломатичної установи у своїх громадянських справах. Минуло вже два місяці відтоді, як нове сучасне приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові мало почати функціонувати. Минув уже цілий місяць від того часу, як будівельна компанія "ВЕЕМ-Будсервіс" – генеральний підрядник будівництва нового приміщення Генконсульства РП у Львові – офіційно запропонувала замовнику – польській стороні – нарешті узаконити всі зміни в проект та кошторис, зроблені представниками замовника у Львові, які значно здорожчили новобудову. Відповідно "ВЕЕМ-Будсервіс" попросив замовника належно дофінансувати об’єкт, а зі свого боку гарантував безпроблемне закінчення всіх робіт на консульському об’єкті впродовж лише тридцяти календарних днів.
Такий варіант порозуміння між замовником і генпідрядником мав бути логічним та справедливим наслідком не тільки суб’єктивних вимог замовника вдосконалювати й змінювати проект будівлі генконсульства в ході спорудження та його бажання замінювати дешевші матеріали й обладнання більш комфортними і тому дорожчими. Дофінансування високоякісного об’єкту, який за своїм рівнем нині не має жодних аналогів в Україні, стає також об’єктивною необхідністю підтвердження доброзичливих взаємин та дотримання ділової етики між партнерами, які по-різному, але все ж разом переживають економічну кризу і усвідомлюють як глобальні, так і регіональні наслідки та впливи рецесії з ознаками депресії. В тому числі, конкретну зміну валютного курсу гривні, що автоматично призводить до подорожчання матеріалів і робіт.
Надії на досягнення компромісу та згоди між замовником і генпідрядником додавала нам, будівельникам, також і та обставина, що вже майже рік уповноважені представники замовника у Львові запевняли на словах наше керівництво у тому, що генпідряднику передовсім слід думати про якісне виконання робіт, а ось про необхідне для цього дофінансування подбає сам замовник. Покладаючись на такі запевнення, компанія "ВЕЕМ-Будвервіс" ретранслювала велику довіру до замовника і своїм субпідрядникам, які також повірили нам і надавали матеріали та виконували роботи на новобудові без вчасної проплати і валютно-курсової кореляції.
Сьогодні, на превеликий обопільний жаль, і генпідрядник, і субпідрядники переживають час великого розчарування, яке межує зі справжнім соціальним відчаєм. Ми почуваємося ошуканими, бо обіцянками замовника можна було заспокоїти нас, але ними не можна нагодувати наші сім’ї. Нині – після останніх липневих зустрічей представників генпідрядника із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові п.Гжегожем Опалінським – вже стало кінцево зрозуміло, що всі попередні обіцянки від його імені були нещирими і мали на меті насправді не успішне завершення будівництва, а лише зволікання з ним. Вочевидь, для того, щоб тепер звинуватити у цьому зволіканні тільки генпідрядника і намагатися замінити його на іншого – лояльнішого і податливішого. При цьому ще й жорстко покарати українську будівельну компанію, котра насмілилася і мати, і захищати свою професійну позицію. Покарати так, щоб над нею – через принциповість і довірливість – завис меч реального банкрутства. У такий спосіб новобудова Генконсульства може стати водночас подвійним пам’ятником компанії "ВЕЕМ-Будсервіс" - прижиттєвим і посмертним. А додаткові кошти, необхідні для закінчення будівництва, замовник віддасть щедрою рукою новообраному генпідряднику.
Ми категорично протестуємо проти такого несправедливого сценарію розвитку подій у Львові і просимо розсудливих високопосадовців у Варшаві рішуче втрутитися у цей господарський конфлікт, який має фактично особистісну природу. І про це, як не прикро, ми змушені заявляти нині вже публічно, будучи цілковито впевненими, що ніколи ситуативна поведінка окремих особистостей не зможе завадити стратегічній українсько-польській співпраці, принципам дружби і партнерства у взаєминах між нашими країнами та народами.
Мусимо говорити про те, що майже від початку своєї роботи у Львові пан Гжегож Опалінський безпричинно висловлював упереджене ставлення до ходу робіт на новому об’єкті генконсульства, надміру критично оцінювати заходи, зроблені його попередниками, поводив себе у спілкуванні з працівниками "ВЕЕМ-Будсервіс" не як дипломатичний представник замовника і діловий партнер генпідрядника, а як надміру емоційний гоноровий приватний господар фільварку, на якого працюють заробітчани-нелегали. Будь-які професійні зауваження будівельників сприймалися паном Опалінським або дуже амбіційно, або надміру зверхньо. Жодні терплячі спроби керівництва генпідрядника перейти від недипломатичних критикувань і повчань з боку генконсула до конструктивного вирішення реальних проблем так і не були підтримані паном Г.Опалінським. У відповідь ми чули банальні погрози та залякування. А на всі офіційні листи-звернення генпідрядника у Варшаву "ВЕЕМ-Будсервіс" отримував насамперед "багаторазову візу моралізаторства" від п. Опалінського. Терпіти таку поведінку п.Опалінського було морально важко і по-людськи принизливо. Є межа у всіляких компромісів. Тому трудовий колектив на початку червня провів публічну акцію-звернення до Генконсула, прагнучи привернути увагу п.Гжегожа Опалінського безпосередньо до проблеми завершення будівництва, проте він демонстративно проігнорував її.
А минулої п’ятниці, 30 липня, Генконсул Г.Опалінський особисто взяв участь у засіданні правління ПАТ "Кредобанк" з тим, щоб схилити членів правління до застосування фінансових санкцій проти компанії "ВЕЕМ-Будсервіс", оскільки самі банкіри були проти такого кроку. Мова йде про витребування замовником будівництва у "Кредобанку" коштів за банківською гарантією про забезпечення умов договору.
У зв’язку з усім викладеним вище ми, працівники будівельної компанії "ВЕЕМ-Будсервіс", втратили останню надію на те, що наше керівництво знайде прийнятний та результативний компроміс із Генеральним консулом Республіки Польща у Львові п. Гжегожем Опалінським і тому змушені з власної ініціативи оголосити про безстрокову колективну громадянську акцію протесту, якою ми закликаємо Варшаву прийняти державне рішення про справедливе закінчення будівництва нового приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Львові.
Ми, трудовий колектив генпідрядника, просимо замовника будівництва:
1) підписати всі акти виконаних робіт, пов’язаних зі змінами, внесеними у проект і кошторис будівництва представниками замовника;
2) відшкодувати будівельній компанії "ВЕЕМ-Будсервіс" кошти, витрачені на ці додаткові роботи та матеріали для них ;
3) надати компанії "ВЕЕМ-Будсервіс" кошти, підтверджені висновками незалежних експертів-оцінювачів, що необхідні для доведення об’єкту до повної готовності;
4) зупинити дії Генконсула Республіки Польща у Львові п.Гжегожа Опалінського, скеровані на заподіяння моральної шкоди і ділової репутації будівельної компанії "ВЕЕМ-Будсервіс".
Зі свого боку ми ще раз – тепер ще й публічно – підтверджуємо зобов’язання і гарантії свого трудового колективу про те, що за виконання таких умов закінчимо новобудову за тридцять календарних днів і до новобудови не буде жодної найменшої претензії від фахівців.
Багатьом українцям нині потрібна шенгенська віза, за якою вони готові вистоювати годинами і навіть днями у черзі.
Але більше за візи, навіть багаторазові і довготермінові, нам потрібна справедливість.
У черзі за нею ми готові стояти дуже довго.
І ми не будемо у ній крайніми.
Працівники будівельної компанії "ВЕЕМ-Будсервіс".