Листи Блаженного Климентія Шептицького відкривають таємниці Греко-Католицької Церкви, життя самого Священномученика та його брата Митрополита Андрея. Вони охоплюють великий шмат історії – від 1881 року до періоду по Другій Світовій Війні.
Листи віднайшли п’ять років тому в монастирі Святого Теодора Студита «Студіон» біля Риму, що був придбаний ще за кошти Митрополита Андрея. Архимандрит Любомир Гузар, працюючи над процесом Беатифікації Климентія Шептицького, зберігав там й ці листи. Окрім них й чотиритомник Климентія про маму Софію Фредро-Шептицьку. Він збирав інформацію про неї для родини та молодих поколінь.
В листах Климентій Шептицький детально описує своєму брату Станіславу, військовому аташе австро-угорської імперії на Далекому Сході у Маньчжурії, останні роки життя їх батьків та смерть матері – Софії Шептицької. З них можна довідатись про причини вступу в чернече життя автора та перебування в монастирі на Балканах.
Надзвичайно цікаво описаний міжвоєнний період у житті родини та факти пов’язані з діяльністю брата, Митрополита Андрея. Цінними документами родини є спогади про відвідання Прилбич після вбивства брата Леона солдатами в час першої радянської окупації Галичини.
«23 березня 1881 року. Лист Климентія до брата Станіслава Шептицького, на адресу у село Прилбичі. Пише: «У п’ятницю я, напевно, сповідатимуся. Отець Яцковський готує мене до першого причастя». Уявімо собі, що він це пише з малих літ», – цитує лист керівник Постуляційного центру монастирів Студійського Уставу отець Юстин Бойко.