У Львові вперше відбудуться Дні природної спадщини. До кінця жовтня у різних парках міста відбуватимуться лекції, екскурсії, краєзнавчі заходи, присвячені 180-річчю від дня народження Арнольда Рерінґа, завдяки якому Львів отримав найкращі зелені зони в історичній частині міста.
У Львові організують Парковий університет із вуличними лекціями про історію парків та фаховими розповідями про догляд за рослинами у контексті кліматичних змін. «Зокрема, будемо активно обговорювати необхідність запровадження посади міського садівничого для збереження цих зелених зон, а також ближче знайомити усіх охочих із цією спадщиною», — розповів Павло Богайчик, директор ЛКП «Бюро спадщини», яке організовує цю подію.
Від 17 вересня і до 31 жовтня заплановані краєзнавчі публічні заходи: 7 лекцій, 6 екскурсії парками Львова і 4 дитячі майстер-класи. На площі Ринок біля Ратуші облаштують спеціальні інформаційні стенди про Арнольда Рерінґа та його внесок в озеленення міста.
Керівниця управління екології Олександра Сладкова розповіла, що Арнольд Рерінґ спроектував Стрийський парк, висадив Личаківський парк, озеленив проспект Свободи, площі Галицьку і Соборну, нижню терасу парків Високий Замок та Івана Франка. Цим деревам, які він насадив, зараз 100-120 років.
«Якщо подивитися карту інших міст, то побачимо, що парки там є такими анклавами, а у Львові це є кільце парків. І цьому кільцю ми завдячуємо саме Арнольду Рерінґу. Останнім його великим проектом у Львові був парк Залізна вода. Цей парк цікавий тим, що він має абсолютну саморегуляцію. Тобто Рерінґ підібрав рослини так, щоб вони не сперечалися одна з одною, щоб не намагалися один одного знищити чи захопити, а існували у симбіозі. Завжди центром його композиції були бук і дуб, а також завжди зустрічається сосна чорна і модрина», — розповіла Олександра Сладкова.
Зареєструватися на Дні природної спадщини можна на сторінці Бюро спадщини за кілька днів до початку кожної події. Програма заходів тут.