У Львові оскаржать відмову суду демонтувати Монумент Слави

12:34, 19 січня 2012

Українська республіканська партія у Львові оскаржить вчорашнє рішення Галицького районного суду, який не дозволив демонтаж Монументу Слави.

Про це у коментарі ZAXID.NET 19 січня повідомив голова Львівського осередку партії, президент Благодійного фонду "Україна-Русь" Ростислав Новоженець.

Зазначимо, вчора о 15.00 в Галицькому районному суді відбулосьчетверте слухання справи щодо демонтажу Монумента Бойової Слави Радянської Армії, що у Львові на вул. Стрийській за позовом УРП.

«Вчорашнє засідання відбулося тоді, коли українці засідали до святкового столу (Щедрий вечір, – ред.). Це, як в добрі старі часи, коли на релігійні свята призначались чи то виходи на роботу, чи то якісь інші обов’язкові речі… А загалом вчора суд почався вчасно. Протягом двох годин відбувалося засідання, було заслухано свідків з боку відповідача, маю на увазі комуністів, але суд відмовив великій групі свідків, яку ми запросили з нашого боку, зокрема, від спілки політв’язнів, які мали доводити своїми свідченнями, що радянська армія була окупаційною. Також відбулися дебати… Було озвучено рішення суду відмовити в позові у зв’язку з безпідставністю вимог, на підставі статей закону «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», – розповів Ростислав Новоженець.

Текст рішення, з його слів, буде готовий через п’ять днів. «Як тільки ми його отримаємо, подамо апеляцію. А завтра подамо заяву про те, що будемо оскаржувати рішення суду… Нам важливо доводити до суспільства історичну правду!».

Він наголосив: «Вперше в українській історії взагалі судили радянську армію. Впродовж декількох місяців наша партія мала змогу доводити в судах, що радянська армія не є визволителькою на українській землі. У нас немає жодної незалежної судової гілки влади, вона вмонтована в систему влади в Україні. Ми розуміємо по-людськи суддю: якщо б він виніс рішення на підтримку нашого позову і дозволив демонтаж, він викликав би гнів тих антиукраїнських сил, які є при владі в Україні, і тим самим підписав собі вирок і суддею б не був».

Ростислав Новоженець нагадав, що Монумент Слави вилучено з відповідного державного реєстру, а також цей пам’ятник не має балансоутримувача: «По-суті, його, як пам’ятника, не існує… Радянську армію не прославляли у Львові, це не така сила, якій мав би українець складати подяку», – сказав він.

Як інформував ZAXID.NET, Українська республіканська партія у Львові вимагає через суд демонтувати Монумент Слави на вул. Стрийській, називаючи його «пам’ятником радянським окупантам». Раніше таку вимогу через суд партія скерувала до Львівської міської ради, однак головний спеціаліст відділу супровідної роботи юридичного управління Львівської міської ради Святослав Балюєв пояснив, що укази Президента, на які посилається позивач, стосуються заходів, пов’язаних з вшануванням пам’яті жертв голодоморів, і зобов’язують обласні державні адміністрації активізувати роботу з демонтажу пам’ятників та знаків особам, причетним до Голодомору 1932-33 років. «Зобов’язують обласні державні адміністрації, а не міську раду», – підкреслив юрист.

Нагадаємо, вимогу до міста демонтувати пам’ятник міський голова Львова Андрій Садовий у листопаді 2011 року прокоментував так: «Я не є фахівцем з руйнації».

Також інші політсили у Львові заявляли про потребу демонтувати Монумент Слави.