У Львові парафіяни РКЦ вимагають віддати їм костел Марії Магдалени

14:25, 5 березня 2012

Парафіяни костелу Святої Марії Магдалени пікетували сьогодні вранці Львівську міську разу з вимогою віддати костел парафіянам. Також пікетувальники підготували звернення депутатському корпусу міськради та міському голові Андрію Садовому з цього приводу.

У зверненні зазначено: «Будучи католиками, парафіянами костьола Святої Марії Магдалини у м. Львові, заявляємо, що як громадяни України зазнаємо дискримінації за конфесійною ознакою як меншина, а саме як католики Римсько-католицької Церкви…

За 20 років Незалежності держави костьол Святої Марії Магдалени у Львові нашій парафії не тільки не повернений, він також не наданий нам в користування. І якщо раніше влада у Львівській області та м. Львові повідомляла, що має намір це зробити, але їй потрібен час для вирішення місця знаходження концертної організації – органного залу (і ми чекали цей довгий час), то в 2010 р. влада міста передала костьол в оренду на 20 років концертній організації».

ZAXID.NET очікує на коментар від міських чиновників з цього приводу.

Нагадаємо, римо-католицька парафія св. Марії Магдалини у Львові уже тривалий час вимагає повернути їй костел. Зокрема, відповідне звернення 5 жовтня 2011 року релігійна громада скерувала до Київського господарського суду. Як запевнив тоді ZAXID.NET настоятель парафії о. Володимир Кусьнеж, віряни хочуть, аби храм був постійно діючим і забезпечував потребу римо-католиків з великої частини Львова. На сьогодні парафіяни мають змогу приходити на Богослужіння у неділю на 10:00, а також у будні – на 8:00. «У неділю приходить кількасот чоловік, а в звичайні дні – людей 15-30», – каже отець і додає, що у храмі попри те не виділено приміщень для проведення катехизації, для гідного розміщенні сакристії, нема змоги у вигідний для людей час проводити таїнства хрещення чи подружжя.

Водночас заступник мера Львова Василь Косів раніше інформував: «Ми маємо постанову КМУ, яка чітко визначає статус цієї будівлі, – йдеться про сакральну споруду, яка не підлягає поверненню релігійним громадам. Усі інші такі споруди в Україні повертаються релігійним громадам. Також маємо ухвалу Львівської міської ради, яка передає цю споруду установі культури – будинку органної і камерної музики».