У Львові приймачі цифрового телебачення дорожчають щодня

Щодня ціна тюнерів зростає приблизно на 50 грн

10 серпня

Уже наприкінці літа Україна перейде на цифрове телебачення. 13 червня Кабінет міністрів ухвалив остаточні терміни відключення аналогового мовлення. Перший етап розпочався вже в серпні з відключення від аналогового ТБ Кіровоградської області і Києва. На черзі інші регіони. Уже у вересні картинка на екранах може зникнути і у львів'ян.

88-річна пані Леся щодня вмикає свій старенький випромінювач інформації. Особливо пенсіонерці до вподоби новини. Її телевізор транслює лише 3 канали та уже з вересня і вони можуть зникнути, адже аналогове мовлення, яке має Леся Ковальська, замінять на цифрове. І тоді без спеціального приймача не обійтися. А з пенсії доведеться викласти декілька сотень гривень.

«Хотіла би, щоби телевізор був, бо в мене такий, як люди колись казали, «пшевоєнний», треба платити», – розповідає пенсіонерка Леся Ковальська.

Попит на тюнери Т2 у магазинах чималий, відтак росте й пропозиція.

«У телевізорі може бути такий тюльпанчик збоку або ззаду. Ви з’єднали тюнер із телевізором, потім з'єднуєте з антеною», – демонструє, як підключати пристрій, продавчиня Юлія Созданська.

Та, якщо на початку літа можна було придбати приймач за 300 грн, то зараз ціна зросла більш як удвічі і це не межа.

«Дуже великий попит на сьогоднішній день на тюнери, купують мінімум 5 штук у день, а деколи і 10, буває і 7. Ціну постачальники дуже піднімають, кожен день на 2 долари піднімається ціна тюнера», – розповіла продавчиня Юлія Созданська.

Перехід на «цифру» триватиме поетапно. У Києві та Кіровоградській області аналоговий сигнал уже не надходить. В інших областях України, зокрема і на Львівщині, це станеться 31 серпня цього року. Остаточне відімкнення «аналогу» в Україні має відбутися у січні-травні 2019 року.

Основна перевага переходу на цифровий стандарт – можливість дивитися більше каналів. У Нацраді обіцяють мінімум 32, а в деяких регіонах – до 48 безкоштовних каналів у цифровій якості.

«У мене було кабельне телебачення, але я відмовився в зв’язку з тим, що придбав 2 тюнери по 350-400 гривень і більше не плачу», – каже клієнт.

«Навіть по телебаченню зараз кажуть, що йде відключення. У нас було 15 каналів, а зараз – 32 і вирішили придбати», – продовжує інша клієнтка.

До слова, навіть після переходу на цифрове телебачення, близько 20% території України не матиме цього сигналу. Для мешканців цих територій єдина альтернатива – супутникове телебачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Мораторій на Конституцію в окремо взятій області
Головні новини Львова за 25 вересня
РАГУlive. Випуск за 25 вересня
Від бароко до Телеграм-бота
На Сихові невідомі вкинули гранату в автомобіль кримчанина
Порошенко несподівано повернувся у трійку лідерів президентського рейтингу
«Золотий лев» без коштів та з присвятою Каролю Войтилі
«Не знаю жодного випадку, щоб когось судили за зараження гепатитом»
Винуватець смертельної ДТП у Львові здався у поліцію
У зоні проведення ООС через вибух міномета постраждало двоє військових