У Львові переселенці провели флешмоб з вимогою відновити право голосувати на виборах

16:14, 18 березня 2017

У Львові близько півсотні переселенців провели у суботу, 18 березня, флешмоб на захист їх політичних прав, а саме: права голосувати на виборах до Верховної Ради та місцевих виборах. У заході взяли участь представники низки громадських організацій: громадської ініціативи «Крим SOS», благодійного фонду «Хайтарма», Асоціації комбатантів, благодійного фонду «Все заради дітей», ГО «Україна - шлях єдності», ГО «Вітер зі Сходу» та інших об’єднань.

Близько 1,7 млн внутрішніх переселенців в Україні, а це 4% виборців, позбавлені права голосувати на виборах, і ця ситуація не змінюється упродовж трьох років, з початку окупації Криму, зазначив під час акції координатор юридичної служби Західноукраїнського представництва «Крим SOS» Вячеслав Ломброзо.

«Сильна держава можлива, коли є сильні державні інституції. Вони сильні коли є демократія, коли люди можуть обирати собі владу. Коли у політичних проектів, політичних партій є конкуренція. Позбавляючи внутрішньо переміщених осіб голосу на місцевих виборах та мажоритарних виборах у Верховну Раду, штучно зменшується політична конкуренція. У цьому сенсі від звуження політичних прав переселенців, стає гірше жити усім. Тому ми об’єднуємося для реалізації наших політичних прав», - сказав він.

За словами учасників акції, у парламенті зареєстровані три законопроекти з метою надати право внутрішньо переміщеним особам голосувати на виборах. Вони хочуть, щоб врешті законодавча ініціатива була реалізована так, аби уникнути будь-яких спекуляцій на виборах. Громадські ж акції у великих містах, зокрема у Львові, проводять, щоб знайти розуміння і підтримку містян.

Переселенці хочуть мати можливість взяти участь у наступних виборах

«Ми вийшли без жодних політичних прапорів. Ми вийшли показати обурення тим, що три роки не можемо користуватися базовими конституційними правами, які має кожен громадянин України. Я - кримський татарин, маю український паспорт з моменту здобуття Україною незалежності, але на сьогодні я бачу, що для законотворця, для людей, які представляють владу, ми є «недогромадяни», - зазначив керівник благодійного фонду «Хайтарма» Енвер Бекіров.

За його словами, він живе у Львові з родиною уже три роки, платить тут податки, і хоче долучатися до вирішення питань життєдіяльності міста на рівні з усіма.

«Я хочу приймати участь в прийнятті рішень, чи буде облаштований дитячий майданчик біля будинку, в якому живе моя родина. Я хочу мати можливість впливати на рівень освіти і умови в школі, у якій буде вчитися мій син. Це стане можливим, коли відновлять права переселенців голосувати. Люди, які поділяють наші цінності, працюють на рівні парламентських комітетів, ми ж проводимо громадську акцію, щоб долучити місцеву громаду до розуміння, наскільки це для нас важливо, щоб нас підтримали у цьому», - сказав Енвер Бекіров.