Переселенці у Львові активно шукають роботу, однак вакансій обмаль. Тож доводиться погоджуватись на невигідні умови, навіть змінювати фах та працювати за невелику зарплатню.
До прикладу, Володимир із Севастополя з головного механіка перекваліфікувався у зварювальника. Раніше, за його словами, в місяць отримував 1000 дол. США, тепер удвічі менше.
«У Криму в мене залишився величезний особняк, однак поки що його не можемо продати, тепер я влаштувався на одне львівське підприємство. Зарплатні вистачає на харчування й оренду квартири. Однак я ні на що не скаржусь. Знайшов роботу через інтернет», – розповів переселенець із Севастополя Володимир.
У Львові переселенців, які знайшли роботу, всього 30. Більшість з тих, хто таки звертається до центру зайнятості, – жінки з Донбасу з вищою освітою.
Директор львівського міського центру зайнятості Олег Рісний зазначив, що особливо тяжко знайти роботу переселенцям з Донбасу, адже вони є фахівцями у важкій промисловості, наприклад паливно-енергетичній. У Львові ж ринок праці орієнтований на легку і харчову промисловість.