Упродовж серпня-вересня Львівський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить профілактичний рейд «Урок», щоб виявити дітей шкільного віку, які не приступили до навчання.
Як повідомляє прес-службі Львівської міської ради, на сьогодні фахівці із соціальної роботи провели обстеження житлово-побутових умов 441 сім’ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах та запропонували допомогу у підготовці до нового навчального року. Окрім того, було виявлено 7 сімей, де є ризик, що діти не підуть до школи.
Соцпрацівники провели профілактичні бесіди з батьками, консультації з директорами шкіл щодо влаштування дітей на навчання, запропонували вступ до іншого навчального закладу, скерували відповідні листи у відділ у справах дітей та кримінальну міліцію у справах дітей.
З 2 вересня виявляючи дітей, які не приступили до занять у загальноосвітніх та профтехнічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах 1-11 рівня акредитації фахівці із соціальної роботи намагатимуться влаштувати виявлених дітей до навчальних закладів.
«Наші фахівці працюють насамперед із батьками, пропонують їм соціальну підтримку та патронаж. З дітьми та їх батьками, які умисно ухиляються від навчання, проводиться виховна та профілактична робота з метою недопущення порушення права дітей на освіту», – каже в. о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Максим Годяк.
Як повідомляв ZAXID.NET, цьогоріч у Львові до першого класу пішло понад 7 тис. дітей.
Додамо, що у Львові прокуратура розпочала розслідування за фактом злісного невиконання батьківських обов’язків. Діти мешкали в антисанітарних умовах, які є загрозливими для їх життя та здоров’я. Старший син, якому вже 15 років, ніколи не відвідував навчальні заклади, в обох неповнолітніх виявлено ознаки гіпотрофії м’язів, відставання у фізичному та психомоторному розвитку. Згідно з висновками експертизи, матір цих дітей визнано неосудною. Батькові двох синів за невиконання обов’язків по догляду за дітьми загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.