У Львові перейменують вулицю Карбишева

Вулицю Петровського вирішили приєднати до сусідньої, ще дві вулиці – кандидати на зміну назви

15:12, 18 листопада 2015

У Львові вулицю, названу на честь радянського державного діяча Григорія Петровського, вирішили не перейменовувати і приєднати до сусідньої вулиці Сосюри. Натомість перейменування вулиці Карбишева винесуть на громадське обговорення.

Як розповів ZAXID.NET в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз, вчора, 17 листопада, відбулося засідання постійної комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд, яка діє при ЛМР. 

Під час засідання комісія вирішила не перейменовувати розташовану у Шевченківському районі вул. Григорія Петровського, а приєднати до сусідньої вул. Володимира Сосюри.

Єдиний будинок на вул. Петровського приєднають до вул. Сосоюри

Як пояснив Михайло Мороз, від попередньої ідеї – перейменувати вулицю Григорія Петровського на вулицю історика Миколи Петровського – відмовились через те, що в подібний спосіб діють чиновники у Харкові, аби лишити радянські назви. Зокрема, у Харкові Дзержинський район вирішили залишити, назвавши його на честь брата «залізного Фелікса» лікаря Владислава Дзержинського.

«Тому ми вирішили, що змінювати Петровського на іншого Петровського, навіть заслуженого, не дуже доречно. Не хочемо, щоб це виглядало так, що ми намагаємося залишити радянську назву вулиці», – зазначив Мороз.

Відтак, комісія рекомендує міській раді та меру Львова єдиний будинок на вул. Петровського приєднати до вул. Сосюри та змінити номер будинку. Громадського обговорення з цього питання не проводитимуть, але узгодять з мешканцями будинку приєднання.

Крім того, комісія вирішила винести на широке громадське обговорення перейменування вулиці у Сихівському районі, названої на честь радянського генерал-лейтенанта Дмитра Карбишева. Пропозицій щодо нової назви вулиці наразі немає.

Вулиця Карбишева розташована у Сихівському районі

Зазначимо, що згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», перейменувати міста, вулиці та інші об’єкти, які носять комуністичні назви, органи місцевого самоврядування мають протягом шести місяців з дати набуття чинності законом, тобто до 21 листопада. 

Однак до цього часу міська рада вже не встигне ухвалити таке рішення. Тому протягом наступних трьох місяців розпорядження про приєднання вул. Петровського до вул. Сосюри та про перейменування вул. Карбишева має підписати міський голова Львова.

Інші 25 вулиць зі списку, який розглядала комісія, вирішили не перейменовувати, оскільки вони під декомунізацію не потрапляють. Однак Михайло Мороз зазначив, що у разі, якщо виникне потреба назвати одну з вулиць на чиюсь честь, вулиці радянського космонавта Володимира Комарова та письменника Петра Козланюка будуть першими кандидатами на перейменування.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та «Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 року більшістю голосів, 5 травня їх підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня закон набув чинності.