У середу, 26 лютого, перед входом у Львівську ратушу відбулась акція-протест «Крим — це Україна!». Її до шостої річниці перебування півострова під окупацією країни-агресора влаштували кілька десятків переселенців. Після анексії свого дому у 2014-му вони переїхали до Львова.
«Це найменше, що ми можемо робити для тих, хто зараз перебуває в Криму. Будь-який прояв солідарності й увага до цього питання сприймаються дуже чуттєво», — розповів представник Культурного центру кримських татар Енвер Бекіров.
Серед майже ста тисяч тих, хто наважився покинути півострів, опинилась і дружина Енвера — художниця Лана Бекірова. Після псевдореферендуму про статус півострова, що відбувся 16 березня 2014 року, вона, її чоловік та восьмимісячний син переїхали до Львова з Алушти.
«В мене залишились там батьки, однак повертатись туди я не маю наміру. Востаннє була вдома ще у 2014 році. У вашому ж місті нам спочатку допомогла одна родина, в якої ми жили на квартирі. Тепер житло орендуємо, я працюю. А незабаром хочемо відкрити кафе, де б продавались чебуреки», — поділилась своєю історією жінка.
На знак солідарності з кримськими татарами їхній прапор підняли біля міської ради й облдержадміністрації. Робили це під супровід гімну півострова.
«Крим є частинкою і мого життя. Я там часто бував, ми туди з Катериною поїхали після одруження. Тому кримських татар у Львові прийняли, як рідних», — каже міський голова Андрій Садовий.
Початком окупації Криму Російською Федерацією вважають 20 лютого 2014 року. Тоді було захоплено адмінбудівлі та стратегічні об'єкти. А невдовзі на в'їздах до Севастополя з'явились блокпости й російські БТРи. Заручниками такого режиму стали понад два мільйони українців, які проживали на півострові.
«Для Російської імперії сучасний Крим є важливим передусім як військово-стратегічний об'єкт, ще таким захопленням агресор затверджує свою імперську сутність. Але для нього виявляються небезпечними малі народи, які вміють зберігати свою національну ідентичність», — пояснює історик, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь.
Зазначимо, що про шостий рік окупації Криму згадують не лише в усіх містах України, а й за кордоном. До акцій протесту долучились діаспори кримських татар Європи, Канади та США.