У четвер, 17 листопада, у Львові підписали угоду щодо кредитного фінансування проекту з впровадження електронного квитка у громадському транспорті міста. Таким чином, Львів отримає від Європейського банку реконструкції та розвитку 10 млн євро на впровадження електронного квитка.
Угоду підписали директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза та директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.
Олег Береза та Шевкі Аджунер підписують угоду (фото Ірини Рєвунової/ZAXID.NET)
Кредит для ЛКП «Львівавтодор» буде використаний на закупівлю, встановлення та експлуатацію необхідного апаратного та програмного забезпечення, а також електронних карток. Відтак, Львів стане одним із перших українських міст із автоматизованою системою оплати проїзду у громадському транспорті.
Як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, підписання угоди дало старт впровадженню е-квитка у Львові. «Сьогодні ми вже не говоримо про європейські стандарти, а ми їх реалізовуємо в питаннях транспорту, інфраструктури. Після церемонії підписання стартує проект е-квитка. Тепер розпочнеться відбір експертів, які будуть формувати всі тендерні процедури з впровадження електронного квитка», – сказав він.
«Електронний квиток – це не тільки зручність, але й можливість відслідкувати пасажиропотоки. Ми зможемо краще планувати транспортні маршрути і вивести значну частину перевезень з тіні. При мінімальних розрахунках нам вдасться легалізувати принаймні 20% транспортних доходів. Світова практика показує, що цей показник може сягнути навіть 40-50%», – зазначає керівник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольга Сивак.
Олег Береза, Андрій Садовий та Шевкі Аджунер (фото Ірини Рєвунової/ZAXID.NET)
За словами Олега Берези, електронний квиток підвищить якість перевезень у Львові. «Впровадження електронного квитка змінить порядок ведення бізнесу у сфері перевезень. Для перевізників не матиме значення, їде пільговик чи ні. Для них буде головним – якісно надати послуги. А ми будемо платити їм саме за якісні послуги», – наголосив він.
Термін кредиту – 13 років з пільговим періодом 3 роки після підписання кредитного договору. Тривалість реалізації заходів проекту становитиме близько двох років. Відсоткова ставка за користування кредитними коштами – 6-місячна міжбанківська ставка Єврозони та маржа 7,0% річних. Позичальником визначено ЛКП «Львівавтодор», однак, аби гарантувати виконання ним зобов’язань, кредит нададуть під муніципальну гарантію.
Додамо, що під час реалізації проекту передбачається здійснити оснащення громадського транспорту міста засобами автоматизованого прийому та обробки платежів, розбудувати мережу продажу та поповнення засобів оплати проїзду, розгорнути центри обслуговування користувачів, побудувати системи центрального офісу, здійснити інтеграцію з існуючими транспортними системами міста.
Впровадження електронного квитка у Львові коштуватиме 11,2 млн євро, з яких 10 млн євро ЛКП «Львівавтодор» візьме в кредит у ЄБРР.