У Львові підприємства відмовилися надати транспорт військовим

18:25, 4 квітня 2014

У Львові низка підприємств відмовилися віддати транспортні засоби, які просив для проведення мобілізації Галицько-Франківський районний військкомат Львова. Зокрема, перевізник «Міра і К» відмовився передати військкомату чотири автобуси. Через це військові поскаржились міському голові та в прокуратуру.

Військовий комісар Галицько-Франківського об’єднаного районного військового комісаріату Львова Сергій Бабич нагадав, що в. о. президента Олександр Турчинов видав указ про часткову мобілізацію. Згідно з цим документом військові звернулись про надання техніки до місцевих підприємств. Бабич назвав у листі підприємства, які виконують наряд про поставку техніки, серед них – ВАТ «Тротолла», ПАТ «Львівський хімічний завод», і ті, які «ухиляються від сприяння військовому комісаріату у проведенні мобілізаційних заходів». Серед них – ТзОВ «ОЛМАР», корпорація БП «Карпатбуд», ТзОВ «Міра і К» (компанія надає послугу з пасажироперевезення у Львові).

ВАТ «Троттола», для прикладу, надала військовим вантажівку. Однак тепер, повідомив ZAXID.NET генеральний директор компанії Ярослав Рущишин, «Троттола» не має чим возити в Європу свою продукцію: «Ми декларували у міській раді майно, яке може бути використане у військових цілях. Прийшов наряд і ми виконали його… Сподіваємося, це питання якось вирішиться», – сказав Ярослав Рущишин.

Натомість у ТзОВ «Міра і К», яке звинувачують у невиконанні наряду, запевняють, що автобуси надати готові, але за умови укладання відповідної угоди.

«Ми надавали транспорт для перевезення людей безкоштовно разів шість. Але коли прийшов наряд віддати їм автобуси без жодної угоди, я запропонував організувати нараду в ЛОДА і підписати угоди – на підставі чого і на яких умовах ми знімемо чотири автобуси з маршрутів у Львові і передамо. Нам сказали, що організовувати наради – не в їхній компетенції», – розповів ZAXID.NET виконавчий директор ТзОВ «Міра і К» Микола Шкурган.

Він запевнив, що, згідно зі статутом, не має права віддавати майно без рішення акціонерів. Крім того, компанія хоче мати гарантії, що автобуси їй повернуть.

Військові у свою чергу стверджують, що користування автобусами буде закріплене документами: «Чотири автобуси мали приїхати на пункт поперечного збору, де їх мали б оглянути на технічну справність. Потім їх мали б оглянути у військовій частині, а після цього військова частина оформила б документи про вилучення-прийом машини, де вказується і їхня вартість. Після мобілізації транспорт або повернуть власнику, або компенсують його вартість. Однак автобуси навіть не надали на огляд», – розповів ZAXID.NET заступник військового комісара Галицько-Франківського військкомату підполковник Сергій Кучинський.