У Львові підприємці показали Януковичу "жовту картку"

13:30, 1 лютого 2011

1 лютого у Львові відбувся мітинг підприємців, котрі протестували проти тиску на представників малого та середнього бізнесу з боку органів влади. Участь у мітингу взяло близько 1000 учасників. За словами організаторів, в такий спосіб розпочинається нова безстрокова акція протесту підприємців проти влади.

Протест підприємців стосувався зокрема тиску з боку влади на учасників "Підприємницького Майдану", а також несанкціонованих перевірок, за допомогою яких податкова інспекція тисне на представників малого та середнього бізнесу. Невдоволення учасників протесту, яких на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові зібралося близько тисячі, викликав також Податковий кодекс, який вони вимагали переглянути, а також проекти Трудового та Житлового кодексу, які вони вимагали зняти з розгляду.

Представник громадського руху "Відсіч" Ольга Сало, виступаючи перед учасниками мітингу, закликала їх створювати "Загони громадської самооборони", за допомогою яких можна буде чинити опір тиску податкової інспекції. Так, вона закликала підприємців залишити свої контакти, аби у тому випадку, якщо в одному з підприємств відбуватиметься несанкціонована перевірка, його керівник міг подзвонити іншим підприємцям, щоб вони прийшли і підтримали його.

Окрім того, учасники мітингу вимагали відставки Кабінету міністрів України і показали символічну "жовту картку" Президенту Віктору Януковичу. Як наголосив у своєму виступі член координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу Ігор Гурняк, в разі, якщо глава держави й надалі ігноруватиме позицію підприємців, то ця картка може перетворитися на червону. "Це буде означати, що ми будемо змушені нашу вимогу щодо уряду поширити і на Президента України, тобто вимагати його відставки", - пояснив він у коментарі для журналістів.

Крім того, у підприємницькій акції протесту взяло участь близько двох сотень студентів – переважно з Українського Католицького Університету та Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша. Відтак, на мітингу лунали і лозунги з протестами проти реформи вищої освіти, запропонованої Дмитром Табачником.

"Ми чітко розуміємо на сьогодні, що ті реформи, які пропонує у вищій освіти пан Табачник, перекреслюють нормальні можливості вступу до вищих навчальних закладів, перекреслюють автономію ВНЗ, право студента в більш-менш нормальних умовах сплачувати за навчання – і позбавляють бізнес у майбутньому кваліфікованої робочої сили", - пояснив Ігор Гурняк залучення молоді до акції протесту.

"З 1 лютого розпочинається безстрокова акція протесту, оголошена Асамблеєю та її партнерами. Сьогодні відбуваються мітинги в Хмельницьку, в Харкові, відбудеться марш протесту в Одесі, відбудеться мітинг в Рівному, Івано-Франківську і у Львові. Через кілька днів відбудеться така акція у Запоріжжі, іще через кілька днів – у Чернівцях", - повідомив він журналістам.

Також Ігор Гурняк наголосив, що підприємницькі акції протесту не відбуваються за підтримки жодної з політичних сил. Водночас наразі він не зміг повідомити, коли у Львові відбудеться наступна така акція.