У Львові пікетували проти незаконних забудов

15:56, 6 вересня 2016

Сьогодні, 6 вересня, під стінами Львівської міської ради відбувся пікет проти незаконних забудов. Близько 50 активістів встановили перед ратушею імпровізований будівельний майданчик з огороджувальною стрічкою, паспортом будівництва та дозволами.

У такий спосіб учасники акції хотіли показати, як будівельні компанії забудовують Львів, керуючись «беззмістовними» дозволами та деклараціями.

Організували акцію ГО «Автономний опір», ГО «Народна дія», та ГО «Вектор європейського розвитку «Варто».

«Кількість скандальних забудов у нашому місті невпинно зростає. Через це в першу чергу страждають люди, що живуть поряд. А міська влада, інспекція архбудконтролю та навіть суди і прокуратура часто однобоко оцінюють ситуацію навколо таких забудов. Тож людям нічого не залишається, як «починати будівництво» перед ратушею та протестувати», - заявив учасник ГО «Вектор європейського розвитку «Варто» Роман Салабай.

Серед пікетувальників були і люди, що постраждали від дій недобросовісних забудовників.

«Я проживаю за адресою вул. Снопківська, 18. Впритул до мого будинку звели багатоповерхівку без жодних документів, - заявив постраждалий Ігор Танячкевич, - Стіна новобудови знаходиться за 2 см від моїх вікон. То ж частина квартири стала абсолютно темною, як підвал. Два інші вікна зараз у півтемряві, бо тут відстань до забудови десь 2 м. Я звертався до прокуратури, але справа не просувається, а міська влада не реагує жодним чином».

Також йшлося про забудови за адресами вул. Масарика, 17, Міхновських, 32а, Лукаша, 1, будівництво на Варшавській-Сосновій.

Декілька разів на акції звучали вигуки «Ганьба!». Пікетувальники звинуватили міську владу у тому, що та мовляв «закриває очі на дії горе-забудовників та руйнує їх житло, продаючи землю».

Позицію міської влади озвучила начальниця юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

«Міська рада, як орган місцевого самоврядування, не може апріорі забороняти будь-яке будівництво. Зокрема управління архітектури зобов’язане йти на контакт із забудовниками і видавати містобудівні умови та обмеження, - пояснила Гелена Пайонкевич, - Але ми не є контролюючою структурою, щоб слідкувати за ходом будівництва. Звісно, ми звертаємось до прокуратури щодо тих випадків, де будівництво ведеться абсолютно цинічно та взагалі без будь-яких дозволів. І, я думаю, що якби всі ці люди знали, скільки у прокуратурі є заяв щодо забудов саме від мерії, то вони б подумали над своїми звинуваченнями».