У Львові після 17 років реставрації відкриють природознавчий музей

16:45, 14 серпня 2012

Після сімнадцятирічної перерви у Львівському природознавчому музеї готуються презентувати першу експозицію. Хоч будівлю вже відреставрували, наразі використовують лише три кімнати. Тут відвідувачів знайомитимуть з історію палеонтологічних доліджень. Перший робочий день запланували на кінець вересня, інформують журналісти «Нашого репортера».

Уперше для відвідувачів свої двері музей відчинив у 1870 році. Заснував його галичанин граф Володимир Дідушицький. Після його смерті установа почала занепадати, аж допоки у 1985 році її не закрили через аварійний стан. Реконструювати почали через десятиліття. Роботи тривали дотепер. )

Зараз у музеї людей майже немає. Основні реставраційні роботи – позаду. Залишилось пофарбувати дах і закінчити з електрикою. Співробітники у відпустках. На місці лише директор установи Юрій Чорнобай, який на посаді вже двадцять п’ять років. Директор переконаний, що восени тут буде аншлаг: «До ремонту, до закриття музей в середньому приймав 50 тисяч.  Оптимісти стверджують, що зможемо обслуговувати 100 тисяч, а може і більше».

За словами директора, за роки реконструкції  витратили десять мільйонів гривень. Тепер мають півтори тисячі квадратних метрів площ. Переконує, зараз будівля безпечна не лише для людей, а й для експонатів. Для цього встановили систему , яка підтримуватиме мікроклімат у кімнатах. Це особливо важливо у спеку.

Музей хотіли відновити у його первинному вигляді. Подбали навіть про ліфт, яким свого часу немічний граф підіймався на верхні поверхи. Тепер це також частина експозиції.  Однак головною атракцією музею директор називає скелет мамонта. Його хочуть змонтувати у повен зріст.

«Це фрагмент хребта. Ось так він виглядає. Ребер нема. У мамонтів ребра як правило не зберігаються, а хребці лишилися. І от залишки м’язів. Це не просто пакля якась - це залишки м’язів», – розповів директор.

Ще одна цікавинка – туша носорога. Їй десять тисяч років, однак, потрапивши у суміш солі та нафти, вона збереглася надзвичайно добре.

Загалом у музейних фондах зберігають триста п’ятдесят тисяч експонатів. Після відкриття у залах одночасно зможуть розмістити не більше одного відсотка.