У Львові після десятирічної перерви запрацювала філія Нацмузею

22:20, 19 грудня 2014

Палацовий корпус музею імені Митрополита Андрея, що на вулиці Драгоманова у Львові, таки відчинив двері шанувальникам мистецтва. З фондів витягли покриті порохом доробки українських художників, які творили в минулому і цьому століттях, відреставрували їх – і полотна знову на стінах.

Саме цю землю з палацовим корпусом Митрополит придбав 1913 року, аби створити тут музей. Так він і запрацював. Та на останніх десять років «замовк».

Однак сьогодні, 19 грудня, в палаці відкрили чотири оглядові зали. Аби запросити відвідувачів, тричі пастували підлогу. На стінах – близько 200 робіт із фондів, 90% – реставрували. Тут – і Труш, і Манастирський, і Новаківський.

«Початок експозиції – це експозиція українського модерну, неовізантизму. Це насправді нові віяння, які прийшли до нас разом з художниками, які навчалися в європейських мистецьких закладах», – уточнила заступник директора музею Оксана Біла.

У другій залі – український авангард. А далі – розділ мистецтва 50-70-х років минулого століття, кращі роботи представників різних мистецьких шкіл і напрямків, що розвивались всупереч вимогам соцреалізму.

Останній зал – постмодернізм. Представники цього напрямку самі прийшли на виставку. Це Демцю, Буряк, Москалюк, Сипняк чи Одрехівський.

«Мені приємно, я років 30 тому ходив в цьому музеї, робив копії. А тепер наші роботи висять на експозиції. Я вважаю, прогрес є, я дуже задоволений», – поділився враженнями художник Петро Сипняк.

Урочисте відкриття оновленої постійної експозиції «Українське мистецтво XX ст.» присвятили 150-літтю від дня народження засновника Національного музею – Митрополита Андрея Шептицького.