У Львові планують створити Середнє транспортне кільце

Середнє кільце передбачає добудову вулиць Луганської та Богданівської, а також створення дворівневих розв’язок

14:06, 15 жовтня 2020

У Львові планують облаштувати Середнє транспортне кільце з розв’язками та добудовою двох вулиць. Більшість магістралей матимуть по чотири смуги руху, що передбачено у генеральному плані Львова. Про це йдеться у влозі заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрія Білого.

«Середнє транспортне кільце закладалось у генеральний план як магістралі безперервного руху. Тобто на них не мало бути світлофорів, мінімум поворотів і з’їздів, дворівневі розв’язки», – каже Андрій Білий утім зазначає, що у комплексі з іншими рішеннями Середнє транспортне кільце може вирішити певні транспортні проблеми Львова.

Середнє кільце пролягатиме від вул. Пасічної до Луганської, яку необхідно добудувати на ділянці від вул. Стрийської до Городоцької. За словами Андрія Білого, найближчим часом на розгляд виконкому ЛМР виноситимуть питання про проектування будівництва цієї частини вул. Луганської. Її протяжність становитиме приблизно 4 км.

«Місця під дворівневі розв’язки на вул. Княгині Ольги, Кульпарківській, Любінській і навіть Городоцькій вже передбачені, тому там доцільно буде їх зробити. За генпланом на Городоцькій мали б бути дві розв’язки, якими з вул. Луганської можна було б плавно переїхати на вулицю Сяйво. Ця вулиця вже має чотири смуги», – каже Андрій Білий.

Далі авто мали б рухатись на вул. Левандівську, що має лише дві смуги, але її, за потреби, також можна розширити. Потім рух спрямований на міст через залізницю у бік новозбудованого квазі-кільця та виїхати на вул. Єрошенка, далі – на Липинського.

Андрій Білий каже, що наявне кільце на Єрошенка – Липинського не організоване і тут також за генпланом передбачали дворівневу розв’язку. Від кільця транспорт мав би рухатись до просп. Чорновола вулицями Замарстинівською, Промисловою, Богдана Хмельницького, а на пересіченні з іншими вулицями, відповідно, генпланом передбачені розв’язки, а на вул. Хмельницького – трирівнева.

Щоб продовжити кільце необхідно збудувати 1,5 км нової вулиці, що б стала продовженням вул. Липинського та з’єднала вул. Хмельницького з Богданівською. Труднощі тут можуть виникнути, каже посадовець, із ринком «Торпедо», адже траєкторія майбутньої вулиці частково пролягає через територію ринку.

Наступна ділянка кільця – від Богданівської до вул. Пасічної. Цю ділянку з розв’язками також довелося б будувати і коштувало б це поза мільярд гривень. Натомість у ЛМР пропонують пустити транспорт частково через вул. Тракт Глинянський, Личаківську та Пасічну, організувавши кільце чи квазі-кільце на Личаківській. Середнє кільце має замикатися на вул. Пасічній.

Після того, як виконком затвердить проектування добудови вулиць Луганської та Богданівської, у міськраді обіцяють прорахувати кошторис реалізації Середнього транспортного кільця.

«У Львові більшість транспортних маршрутів пролягають через центр, і всі потоки сходяться у центр. Якщо ми зробимо об’їзд для автомобілів, тоді зможемо зробити швидкий громадський транспорт у центрі. Тоді львів’яни обиратимуть, як їм краще їхати. Паралельно будемо розвивати пішохідні та велозв’язки. У комплексі ці проекти можуть спрацювати», – вважає Андрій Білий.

Як писав ZAXID.NET, навколо центру Львова створюють Мале транспортне кільце з односторонніми двосмуговими магістралями та пішохідними вулицями.