У Львові почали громадські обговорення змін до генплану міста

16:16, 11 серпня 2016

Львівська мерія планує вносити зміни у генеральний план міста. Для цього у міськраді проводять громадські обговорення з метою дізнатися думку мешканців щодо майбутніх містобудівних змін. 10 серпня відбулося перше громадське обговорення завдань на виготовлення містобудівної документації щодо внесення змін у генплан міста.

На обговорення прийшло кілька десятків львів'ян. Вони говорили про приєднання до Львова навколишніх населених пунктів, проблеми транспортної мережі, економічний розвиток занедбаних та не функціонуючих промислових територій.

«Генеральний план Львова був затверджений у 2010 році. Згідно з законодавством зараз ми можемо вносити у нього зміни. Ми не хочемо робити помилки попередніх років, не обговорюючи завдання на проектування з громадськістю. Ми запропонували зробити перше громадське слухання з метою дізнатися, що турбує людей, які проблеми та пропозиції до генплану вони можуть запропонувати», - розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Однією з ключових тем, які цікавили громадськість, було приєднання до Львова навколишніх територій – розширення містобудівної системи «Великого Львова». На таку ідею присутні на обговоренні львів’яни відреагували негативно, аргументуючи це тим, що місто і так достатньо велике та варто вирішувати локальні проблеми.

Натисніть для збільшення

«Розширення «Великого Львова», тобто приєднання навколишніх населених пунктів до міста - це була ідея «Містопроекту» у минулому генплані. Якщо територіальні громади Лапаївки, Дублян, Мурованого хотіли б влитися у тіло міста, щоб скористатися з якихось вигод, то вважаю, що у цьому немає нічого поганого, але ніхто не збирається їх до цього змушувати, - прокоментував ZAXID.NET Юліан Чаплінський. - Однак генплан повинен враховувати стратегію розвитку і економіку області. Ми не можемо розглядати планування міста без розуміння розвитку навколишніх населених пунктів. Ідею розширення Львова не треба сприймати буквально, зараз вона не є пріоритетною».

Громадський активіст Мирослав Голяк звернувся з пропозицією коригування класів вулиць у наявному генплані міста. Зокрема, понизити загальний клас для наявних вулиць у місті до рівня «магістральної вулиці районного значення», тобто швидкість легкового автомобіля не мала б перевищувати 80 км/год.

Олександр Шутюк запропонував розширювати мережу міського електротранспорту, запровадити обмеження висотності масової житлової забудови на рівні 5-6 поверхів при забудові нових територій, а також виділення окремої території, де було б можливе висотне будівництво. Також закладання у проект нових паркових зон у місцях щільної забудови та периферійних районах міста.

На обговоренні також піднімалося питання трансформації промислових територій, зокрема закинутих заводів та фабрик. За словами Юліана Чаплінського, на розробку проекту змін до генплану передбачено близько 3 млн грн з міського бюджету.

«Зараз ми ще думаємо над доцільністю внесення змін до генплану, можливо, є більша необхідність розробити плани зонування, адже це є більш точна документація. Тому перед оголошенням конкурсу на розробку проектної документації генплану, ми хотіли почути думку мешканців. Обговорення з громадськістю обов’язково будуть продовжуватися, бо якщо ми витрачатимемо гроші на розробку проекту внесення змін до генплану, то ці зміни треба добре проговорити з мешканцями. Процес розробки може початися вже у наступному році», - додав головний архітектор Львова.