На Гарнізонному храмі св. Петра і Павла встановили риштування і у найближчі дні українські та польські реставратори почнуть відновлювати фасад. Тим часом в інтер'єрі церкви тривають роботи з порятунку фресок XVIII ст.
Упродовж двох років реставруватимуть фасад Гарнізонного храму, колишнього костелу Єзуїтів, пам'ятки XVII ст. Кошторис – 8 млн грн. Ці кошти виділили Львівська міська рада та Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».
«Зараз ми на етапі монтажу риштування. Відтак будуть виконуватися реставраційні роботи, які заплановані на 2 роки. Тому що тут фасад є дуже цінний і водночас дуже складний до реставрування, оскільки має дуже багато кам'яних елементів та скульптур. І ми хочемо залучити якнайширше коло експертів з України і з-за кордону для того, щоб зробити все якнайкраще», – розповів настоятель Гарнізонного храму отець Тарас Михальчук.
За словами реставратора, викладача Академії мистецтв у Кракові Павела Болінського, це наступний етап спільного українсько-польського проекту.
«Приїдуть реставратори з Польщі, які займуться скульптурами і кам'яними деталями на фасаді. Частина скульптур на цій стіні – з XIX ст., інші з XVIII ст. Нині вони вимагають реставрації. Також дуже понищені кам'яні деталі, їх треба відновлювати. Тиньк, яким займуться українські спеціалісти, теж вимагає невідкладних робіт», – пояснив Павел Болінський.
Тим часом всередині храму, на склепінні, продовжують відновлювати фрески 1740-х років. Уже відреставрували 300 м², попереду ще 1000 м².
«Ми є на етапі реставрації фресок головної нави храму Єзуїтів. Роботи тривають тут вже третій рік. Ми закінчили так звану технічну консервацію і беремося до естетичної реставрації. Те, що ви тут бачите, це вже ми добралися до первісних оригінальних фресок XVIII ст. Франциска Екштайна. Ми їх звільнили з-під багатьох пізніших нашарувань і забруднень», – додав Павел Болінський.
Завершити відновлення фресок і фасаду планують приблизно одночасно у кінці 2022 року.