У Львові почали укріпляти підпірну стіну однієї з найстарших церков міста

Площа, на якій стоїть храм Марії Сніжної, сповзає донизу, через це храм тріснув.

3 вересня

Храм Марії Сніжної збудований у Львові ще у XIV столітті. Нині ж він сповзає, притвор церкви подався вперед, через що тріснули стіни. Причина у тому, що він стоїть на пагорбі, а підпірна стіна площі, донедавна трималася абияк. Та й самі сходи могли завалитися у будь-який момент. Зараз ремонт почали зі сходів і стін під ними.

«Проектуючи сходи, ми запроектували перекладку підпірних стін, котра йшла із задньої частини сходів, тобто це все ми укріплюємо», ‒ розповідає архітектор проекту Зеновій Лагуш.

Уже замінили каналізаційний колектор, далі встановлять палі під сходи. Усіх грошей для цих робіт наразі немає.

«На сходи є тільки 160 тисяч, а загальна вартість робіт ‒ 900 тисяч гривень. Договір у нас укладений на 900, але маємо надію, що депутати під час наступного сесійного засідання додадуть грошей. Тому що підрядник готовий завершити роботи до Нового року», ‒ додає начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

А далі уже братимуться за реставрацію самої церкви. До кінця року завершать проектно-кошторисну документацію і укріплятимуть фасади.

«Загалом фасад і зовнішній вигляд потребує також відновлення. Хотіли би, щоб вже відновили і вікна, щоб ціла споруда мала належний вигляд», ‒ пояснює отець Сергій Ковбель, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі.

Проінспектувати роботу підрядника приїхав міський голова Львова. Андрій Садовий розповів, що паралельно тривають ремонти у кількох церквах міста.

«У цьому році в нас дуже багато є храмів в роботі: на вулиці Кривоноса церква Климентія, там робимо дах, на Тершаківців роботи тривають, Домініканський собор, церква святої Параскеви П'ятниці і найстаріша церква святого Миколая, також там великий об'єм робіт триває», ‒ повідомив Андрій Садовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum
Головні новини Львова за 20 вересня
Люди, які напали на палац культури у Львові, «засвітились» на відео з камер спостереження
Широка Помісна коаліція
Верховна Рада обрала 14 нових членів ЦВК
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України