У Львові подружжя з Австралії навчатиме англійської учасників АТО

21:15, 1 лютого 2017

Таня та Джеррод Вайтборн з Австралії провели перше заняття з англійської мови у міському Центрі надання послуг для учасників АТО. Як носії мови, вони вирішили, що найбільша користь буде, якщо колишнім бійцям даватимуть безкоштовні уроки.

І хоч попередньо зголосилося 70 охочих вивчати іноземну мову, на преше заняття прийшло близько півсотні людей.

«Половині людей зручно на десяту ранку, а іншій половині ввечері в будні або у яийсь вихідний. То ми поділили наразі їх на дві групи. Також викладачі роздали тестові завдання, щоб зрозуміти, який рівень у цих людей», – розповіла прес-секретар Центру надання послуг учасникам АТО Заріна Акопянц.

Записався у групу і колишній артилерист Дмитро Кулінічев. Коли з сім'єю переселився зі сходу, відкрив для себе Львів. Тепер же, через англійську, хоче більше дізнатись про світ.

«З носіями мови цікаво було б поспілкуватись. Взагалі цікаво, адже це люди з іншої країни. Вони можуть знати такі нюанси, яких не знає україномовний викладач», – поділився Дмитро.

Але викладачі таки україномовні – щоправда, наполовину. Таня Вайтборн походить із Львівщини. Тут народились її бабуся та дідусь. Тому й привезла сюди чоловіка і двох дітей-школярів. Подружжя дуже хотіло стати волонтерами.

«Ми подумали, що навчати англійської можем разом. І ми думали навіть успішно піде, якщо вдвох будемо вчити, бо можемо ще розділити групу для більшого спілкування. А Джеррод вже багато чого розуміє українською. Він бере тут уроки з філологом», – розповіла Таня.

Та в Україні подружжя не вперше. Вони вже приїздили сюди. А Таня навіть має тут друзів.

«Наприкінці 2013 року Таня на майдані у Києві допомагала мені й іншим дівчатам на кухні. Ми здружились тоді, розговорились. А через три роки я побачила на Фейсбуці фотографію і впізнала свою австралійку. У Львові ми їздили сім’єю в гості до Тані. Їли український борщ. Думали, що будем їсти кенгуру, але їли борщ і вареники», – пожартувала майданівська подруга Тані - Ольга Кептанар.

На Майдані Таня була з батьками. Джеррод тоді не хотів їх відпускати і дуже хвилювався, але зрозумів, що дружину не відмовить. А ось до уроків англійської готуються тепер разом.

«Ми дуже вражені, що стільки їх прийшло. Це чудово, чудово, бо можемо чимось їм допомогти», - наголосила Таня Вайтборн.

«Ми давно не бачили війни в Австралії. За мого життя там не було війни. Нам важко зрозуміти ту країну, де зараз точаться бойові дії. Все, що ми можемо зробити, це якщо люди хочуть вивчати англійську, ми будемо раді їм у цьому допомогти», – додав чоловік Тані Джеррод.

В Україні подружжя залишиться на рік, а своїх дітей вже віддали до львівської школи.