Під час засідання сесії Львівської міськради у четвер, 17 травня, депутати погодили програму надання фінансової підтримки приватним дошкільним та загальноосвітнім навчальним закладам на 2018 рік. Йдеться приблизно про 30% від вартості утримання однієї дитини.
Цю програму розробили, аби зрівняти права дітей, які навчаються в державних та приватних навчальних закладах, йдеться у пояснювальній записці до ухвали.
«Прийняття рішення щодо здобуття освіти у навчальних закладах приватної форми власності призводить до втрати права дитини на безкоштовне забезпечення підручниками, безоплатне харчування та безкоштовне надання документів про освіту, оскільки держава жодним чином не фінансує ці навчальні заклади», - зазначено в документі.
Кошти з міського бюджету скеровуватимуться на базову освіту, забезпечення учнів підручниками, виготовлення документів про освіту, безкоштовне харчування дітей-пільговиків та дітей бійців АТО, купівля сучасного обладнання для навчання, придбання обладнання для дітей з інвалідністю.
Навчальні заклади, яким виділятимуться кошти, обиратиме спеціальна комісія, яку очолюватиме керівниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик. Туди також буде входити директор навчально-методичного центру освіти Львова, заступник начальника управління освіти з фінансово-економічних питань та представники постійної депутатської комісії гуманітарної політики.
На кожну школу виділятимуть різну суму, і це залежатиме від різних факторів, зокрема, від кількості навчальних годин та кількості учнів.
Нагадаємо, програму фінансування приватних шкіл коштами міського бюджету у Львові затвердили торік як пілотний проект. У цьому проекті взяло участь 11 приватних шкіл та дитячих садочків міста. Підтримка одного учня приватного закладу освіти вартувала місту близько 2 тис. грн на рік.
Згідно концепції «Нової української школи», з 2019 року приватні школи мають отримувати дофінансування з державного бюджету згідно принципу «гроші ходять за дитиною». Проте механізм такого дофінансування ще до кінця не узгоджений.