Львів побачив героїчний епос «Добровольці Божої Чоти» режисерів Івана Яснія та Леоніда Кантера про кіборгів Донецького аеропорту, які 242 дні боронили летовище.
Ідея зняти те, що відбувається в одній із найгарячіших точок війни, з’явилася у режисерів відразу після Майдану. Хлопці тричі їздили в Донецький аеропорт і більше двох тижнів під обстрілами фіксували реальність. Були у Пісках та на тренувальній базі Дніпропетровщини.
«Найважче те, що ти бачиш людину, а вже за кілька годин везеш її в морг», - наголосив Іван Ясній.
Лише серед героїв фільму чотирьох вже немає серед живих. Аби режисери самі не стали мішенню, їм на час зйомок видали бронежилети, Леоніду навіть автомат.
«У перший день я був дуже вражений. Ніколи не носив бронежилети. Мені дали найбільший, аж по коліна. Смішна така ситуація була, коли під час зйомок впав і не міг підвестися», - пригадує Іван.
Фільм щедро насичений гумором. На війні, кажуть бійці, це те, що додає сили, як колись козакам. З нього дізнаєшся, що кіборгами стають навіть петербуржці, а серед медиків, які рятують - звичайні стоматологи. Один із командирів, наприклад, театрал, львівський режисер Андрій Шараскін. До війни його закликала смерть друга.
«Зателефонували і сказали: «Все, Ореста немає. Ми його поховали і наступного дня поїхали на війну цілою групою», - розповів Андрій Шараскін.
Театрального режисера побратими по-доброму прозвали "Богемою". Його команди втримали аеропорт.
«Коли Богема вирішив, що нам треба відбивати той новий термінал, я не знаю, це було якесь безумство. Я вже собі тоді вирішив, що ми ведемо його історію, я знав, що треба за ним бігти із камерою. Я дуже переживав, думав, що зараз нас всіх повбивають», - поділився емоціями режисер-оператор Леонід Кантер.
Переглянути цей героїчний епос можна буде ще у четвер та п’ятницю, 12-13 лютого, у Кінопалаці "Копернік". А з часом фрагменти, які не ввійшли до стрічки виставлять в Інтернеті.