У Львові показали документальну драму про УПА

20:18, 14 жовтня 2013

У Львівському драматичному театрі ім. М. Заньковецької молоді актори показали документальну драму «Двадцятилітні», створену на основі нередагованих інтерв'ю упівців.

Як повідомили у Львівській міській раді, захід був присвячений 71-ій річниці утворення Української повстанської армії.

Міський голова Львова Андрій Садовий, який відвідав виставу, сказав: «Важко усвідомити, що в той час, коли не було української держави юридично, просвітництво, дух українства був настільки сильний, що люди брали зброю і йшли захищати свою землю, свої родини, свої сім’ї. Це могли робити тільки вільні люди. УПА – це живі люди, це живі долі, які любили, плакали, переживали, жили. Дякую всім, які відали себе для тої великої справи».

Організаторами заходу виступили Меморіальний музей «Територія Терору», майстерня «Мистецький простір» та організація української молоді «Спадщина».

«Тема УПА на Західній Україні доведена до агітаційного плакату. В мене виникла думка, як в театрі можна відтворити цю тему так, щоб не творити ще однієї «агітки», а передати життя людей таким, яким воно було насправді. Театральної постановки, яка б відповідала моєму задуму, я не знайшла. Тому ми почали створювати власну виставу. Упівці, які дожили до сьогоднішніх днів і розповідають свої історії, – зрілі люди. Але тоді це були двадцятилітні юнаки та дівчата. Тому завдяки молодим акторам ми спробували відтворити те, якими вони були. Звідси й назва драми – «Двадцятилітні», – розповіла режисер вистави Уляна Мороз.

Як зазначено у повідомленні мерії, до драми увійшли історії упівців: Пантелеймона Блажуня, Марії Дужої, Романа Каричорта, Ярослави Менкуш, Любомира та Дарії Полюг, Степана Родаманського, Дмитра Хомина. Більшість матеріалів надав музей «Територія Терору».

Нагадаємо, 14 жовтня у Львові вже відбулися урочистості з нагоди 71-ї річниці створення УПА. 13 жовтня в межах святкування відбувся Марш слави. Також у місті провели театралізоване військово-історичне дійство «Героям слава», під час якого відтворили бій між відділами УПА та підрозділами німецького «Вермахту».