2 лютого у межах проекту «КіноМісто» у Львові відбувся показ підбірки кращих творів фестивалю «Prix Ars Electronica» 2008 року. Програма показу включила твори, відзначені у категорії "Computer Animation/Film/VFX".
Як зазначив координатор виставкових проектів Центру Богдан Шумилович, «Prix Ars Electronica» є однією із найважливіших щорічних премій в галузі електронного та інтерактивного мистецтва, комп'ютерної анімації, цифрової культури і музики.
Найвищу нагороду фестивалю – Золоту Ніку - у 2008 році отримала анімація «Мадам Тутлі-Путлі» (реж. Кріс Лавіс, Мачєк Щербовскі; спец. візуальні ефекти Джейсон Вокер) – 17 хвилинна історія про Мадам Тутлі-Путлі, яка їде нічним потягом. Її багаж – це її досвід і спогади, її жахіття та фантазія. Фільм створений під егідою Національної ради кіно Канади, який вразив журі своєю технічною досконалістю, вишуканим трактуванням деталей заворожливою історією. «Цей фільм – це метафора подорожі до смерті, зроблена дуже естетично і по-теплому», - зазначив Б.Шумилович.
Також на фестивалі відзначили стрічку «Кудан» Таку Кімури про чоловіка, який одного дня отримав особливий пакунок. Розкривши його, чоловік знайшов там шолом, що перетворив його в “Кудана”. Це перетворення в напівмашину і напівлюдину відкрило для нього нові перспективи у світі, де він живе. Він потрапляє у безкінечний ліс гігантських дерев, чиї коріння зв’язані та переплетені між собою. Кожне таке дерево – це людина, яка в свою чергу за допомогою слів зв’язана з іншими людьми. Раптом чоловік робить жахливе відкриття: він бачить містичні творіння, які починають спилювати одну з крон. І не будь-яке дерево, а дерево його сина. Батько розпочинає розпачливу боротьбу, щоб допомогти синові... У найбільш вражаючій манері, Таку Кімура розповідає дуже важливу роль комунікації, за допомогою якої особистість здатна єднатися з іншими. Або не робить цього.
Також всі охочі могли переглянути особливі рекламні ролики – «Затоплений цирк», «Неонова дівчинка», «Море», звернути увагу на комп’ютерну анімацію у кліпі «The Chemical Brothers» тощо.
У 2008 році «Золоту Ніку» у категорії «Цифрова музика» отримала університетська команда з Барселони, які створили reactable – розумний музичний інструмент, спеціально задуманий для групових виступів: біля круглого столу є місце для кількох музикантів; на його поверхні видно геометричні фігури, які символізують окремі звуки. Якщо рухати ці фігури назад і вперед, крутити ними або зчіпляти їх то це впливає на звук та модифікує його. Нещодавно співачка Björk використала цей інструмент під час свого останнього світового турне. Як працює цей інструмент можна було побачити у відеоролику.
«КіноМісто» - це серія кіновечорів у Центрі міської історії, які охоплюють фільми різних жанрів, періодів та континентів, показуючи взаємозв'язок кінематографу та міста – двох символів мобільності та змін XX ст.