У Львові покажуть франкомовне кіно

15:18, 16 березня 2015

У рамках Тижня Франкофонії у Львові 17 та 18 березня покажуть франкомовне кіно. Французькою розмовляють у 80-ти країн світу. Тож фільми, які організатори відібрали для маленького кінофестивалю, представляють не лише Францію, а й Канаду та Швейцарію. Фільми показуватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами у кінотеатрі «Копернік».

Канадський фільм «Полювання на Годара з Аббіттібі» (реж. Ерік Морен) важко віднести доя когось певного жанру. У грудні 1968 року відомий французький кінорежисер приїжає до міста Руен-Норанда.

Завдяки відео, новій та зручній технології, випадковий мешканець Монреаля та відомий режисер Поль створюють знімальну групу. Марі та її приятель Мішель зустрічаються зі студентами, лісорубами, шахтарями та жінками регіону, щоб поставити їм питання щодо різних соціальних проблем. Фільм насправді не про Годара, але відсилань до нього дуже багато. Прекрасна картина для синефілів, які не бояться експериментів та для шанувальників Годара. (17 березня, 19:20).

Наступний фільм - не про класика французького кіно. Це фільм самого класика. «Набережну Орсе» зняв Бертран Таверньє. У головних ролях – Тьєррі Лерміт та Жюлі Гайє, подруга президента Франції Франсуа Оланда.

Артур Вламінк, молодий випускник Національної школи адміністрації, влаштовується на роботу у міністерство закордонних справ Франції. Виявляється, що він має писати промови міністру Александру Таярд де Вормсб.

Фільм знятий таким чином, що політична сатира набуває неповторного шарму, а за прикрими політиками можна слідкувати із посмішкою. (18 березня, 19:20).

Швейцарська документальна картина «З кухні до парламенту» (реж. Стефан Гоель) розповідає про сторічну історію Швейцарії, про перепони, які потрібно було побороти жинкам для отримання права голосу.

«Швейцарія була однією з останніх країн у світі, яка надала жінкам усі цивільні права. Домашнє господарство, діти, церква та кухня - протягом десятиліть цим обмежувалася життя моєї матері, бабусі і всіх їх попередниць. Їм було дуже важко вирватися з цього "домашнього гетто". Протягом довгого часу здавалося очевидним, що існують дві різні життя. Громадське життя і політика були прерогативою чоловіків», - розповідає режисер фільму. (18 березня, 21:10).