У Львові покажуть один із найскандальніших фільмів останнього часу

Картина «(Не)торкайся» була переможцем Берлінале

17:56, 11 квітня 2019

Румунський фільм «(Не)торкайся» Адіни Пінтіліе у 2018 році отримав «Золотого ведмедя» Берлінале. Таке рішення журі було названо сенсаційним. А 12 квітня львів’яни зможуть подивитися картину у «Кінопалаці».

Режисерка також є художницею та директоркою фестивалю експериментального кіно у Бухаресті у Берліні також отримала приз за найкращий дебют.

Фільм розповідає історії трьох людей, які однаково нездатні доторкнутися один до одного і через жагу інтимності працюють над тим, щоб подолати старі стереотипи, механізми захисту і табу, «перерізати пуповину» і, нарешті, бути вільними. Режисерка разом зі своїми персонажами досліджує близькість.

Герої картини – Лаура, Томас і Крістіан – дозволяють камері заглянути в найпотаємніші куточки свого внутрішнього світу. Вони намагаються змінити звичні моделі поведінки, щоб знайти баланс між внутрішнім комфортом та навколишньою дійсністю і стати, нарешті, вільними. Фільм розповідає про те, як знайти близькість найнесподіванішим чином і як полюбити іншого, не втративши при цьому себе.

«(Не) торкайся» – фільм, що балансує на межі документального та ігрового кіно. Він розповідає про незвичних людей. Вони намагаються подолати травми, завдані їм іншими людьми та природою. А ще це спроба поговорити про стереотипи та намагання світу звести усі тонкощі та нюанси до чорно-білої палітри.

Фільм є доволі шокуючим видовищем для непідготованого глядача. Він відвертий, у ньому багато болю, щирості, а персонажі розриваються між стражданням та задоволенням.

Адіна Пінтіліе на Берлінале

Герої не грають ролі, а існують у просторі картини надзвичайно природно і водночас ніби через силу. А ідеально сконструйований простір та саундтрек нагадують про ігрову природу картини.

Останнім часом практично на всіх великих фестивалях Румунія презентує зразки радикального, новаторського та свіжого кіно. Проте картина Адіни Пінтіліе займає зовсім іншу нішу та стоїть дещо осторонь румунської «нової хвилі».

Можливо, їй вдасться створити якийсь новий кінофеномен, як це сталося свого часу зі «Смертю пана Лазареску». Побачимо та зачекаємо бодай другого фільму режисерки. А тим часом варто не пропустити нагоди подивитись її, без сумніву, непересічний дебют.

Тим більше що перегляд картини у «Кінопалаці» розпочнеться із лекції психолога.