У Львові покажуть унікальні античні вінки з чистого золота

20:40, 30 березня 2012

З 31 березня у Львові відкриють розширену виставку «Золото античного світу VIII ст. до н. е. – V ст. н. е.». Виставку, яка стартувала в кінці 2011 року, доповнили унікальними вінками з чистого золота.

Експонати надані Благодійним фондом пам’яті Сергія Платонова «Платар», створеним на основі приватних колекцій старожитностей колекціонера Сергія Платонова і бізнесмена Сергія Тарути.

Інна Подгородецька, генеральний директор фонду «Платар» розповіла, що понад рік частина колекції фонду, 168 експонатів, були в США, тому їх довезли до Львова лише зараз.

«Це все – чисте золото, без домішок. Особливо оте, на що кажуть нібито фольга. Це - найвища якість золота без домішок і одночасно унікальна технологія розкатування… Усі предмети в колекції потребують особливого догляду, вони законсервовані, щоб не зазнавали руйнування», – сказала Подгородецька.

Директор львівського Палацу Потоцьких Оксана Козинкевич так прокоментувала цю виставку: «Ці дивні скіфи – невідомо звідки, невідомо чому залишили для нас такий великий дар». Вона зазначила, що вінки – це древня традиція трипільців, греків, римлян.

«Вінки носили справжні чоловіки», – додала Козинкевич.

Директор Львівської національної галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький розповів, що виставка поповнилася новими цікавими речами, і зазначив, що вперше побачив ці експонати в Київському історичному музеї. «Я подумав, що добре було б, якби вони побували в нас. Знаю декількох колекціонерів, це Тарута, Поліщук, які роблять величезну роботу: вони – не колекціонери для себе, вони рятують нашу національну спадщину, рятують цінності, та багато з них знищуються», – сказав Борис Возницький.

Надалі виставку будуть доповнювати іншими цікавими експонатами. Оксана Козинкевич зазначила: «У нас є декілька експонатів надзвичайних, ви навіть побачите частину корони імператора Візантії».

Як інформував ZAXID.NET, 27 грудня 2011 року в Палаці Потоцьких у Львові відкрилась виставка «Золоті скарби зниклих цивілізацій». Це колекція шедеврів української історії від бронзового віку (VI-І ст. до н. е.) до часів Київської Русі (ХІІІ ст. н. е.).