У віці 89 років помер дослідник, політв'язень та громадський діяч Петро Франко. Він був почесним головою Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих. Про це у вівторок, 28 травня, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
«Ще одна важка втрата для громади Львова та України. На 90-му році життя спочив політв'язень, видатний дослідник, письменник та громадський діяч Петро Франко. Він присвятив своє життя служінню Україні та пам'яті тих, хто зазнав репресій. Його діяльність і наполегливість у відновленні історичної справедливості ніколи не буде забутою», – написав Андрій Садовий.
Як повідомили у Львівській міськй раді, парастас за Петром Франком відбудеться у середу, 29 травня, о 18:00 у каплиці Різдва Хрестителя Господнього Іоана, що на вул. Пекарській, 42. Похорон відбудеться у четвер, 30 травня, о 14:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Поховають покійного на Личаківському цвинтарі.
Зазначимо, що Петро Франко народився в селі Глиниці на Яворівщині. У 15-річному віці, за рішенням міністерства держбезпеки СРСР, отримав п'ять років особливих концентраційних таборів за участь у національно-визвольній боротьбі. Петро Франко був ув'язненим у Мордовських концтаборах. Чоловіка реабілітували 1991 року.
Петро Франко був ініціатором назв вулиць Митрополита Андрея Шептицького та Героїв УПА у Львові. Він був одним з громадських діячів, які відновлювали військові поховання УСС і УГА на Янівському кладовищі. Також ініціював надання 76-го поля на Личаківському кладовищі для поховання борців за волю України 40-х-50-х років минулого століття. Петро Франко працював з архівами й знайшов на Янівському кладовищі поховання 26-х дітей у братській могилі, яких впродовж 1949-1951 років закатували представники комуністичного режиму.