У Львові «помолодшали» інфарктники, - кардіологи

18:51, 5 лютого 2015

До кардіологічних відділень львівських лікарень все частіше потрапляють люди, які за віком не повинні були б мати проблем із серцем. 

На цьому наголошують лікарі-кардіологи і закликають львів'ян не легковажити, якщо виникає біль у грудях. «Швидку» у таких випадках радять викликати одразу ж. 

«Якщо раніше типовими пацієнтами-інфарктниками вважались люди у віці сімдесят та більше років, то тепер з таким захворюванням до нас потрапляють і в 50, і в 40, і навіть в 23 роки», - розповів професор, завідувач кафедри кардіологічного відділення лікарні швидкої допомоги Юліан Кияк.

55-річний Юрій до лікарні потрапив лише за дві години після того, як відчув у грудях сильний біль з лівого боку. Чоловік вирішив потерпіти, тому й зволікав із викликом карети «швидкої допомоги». 

Однак вже у лікарні з'ясувалось, що у нього інфаркт. Чоловікові негайно призначили інтенсивну терапію і водночас коронарне стентування - хірургічне розширення судини, яка й була причиною інфаркту.

«Це забезпечило моментальний ефект, знялися болі, клінічний перебіг став значно лагідніший, електрокардіограма стабілізувалася. Однак дві години часу пацієнт втратив. Його стан міг бути набагато легшим», - пояснила завідувач кардіологічного відділення міської лікарні швидкої допомоги. 

Операція зі стентування – це практично безкровне втручання. До звуженої судини дістаються через підшкірний прокол в аорті - на руці або нозі. 

Стент - це невеличка конструкція. У звуженій судині він залишається назавжди і робить її прохідною. Відтак, загроза інфаркту зникає.

«Однак має велике значення, коли саме пацієнт поступив. Якщо він надходить в перші години, наші можливості є дуже великі. Якщо він поступає пізно - робити таку процедуру вже немає змісту. Найкращі результати, коли це робиться в перші дві-три години від початку клінічних проявів. Добрі результати є у перші шість годин. І задовільні – до дванадцяти годин після початку нападу. Якщо часу минає більше, стентування проводять у 21-ий день після лікування», – розповів завідувач відділення інтервенційної радіології лікарні швидкої допомоги Віктор Сало. 

За його словами, минулоріч у відділенні простентували 80 пацієнтів. Загалом за рік до кардіології з інфарктами потрапили 400 львів'ян.