У Львові за минулий рік нараховується 523 подружніх пари, які не можуть завагітніти. Домінуючим методом лікування безпліддя на сьогодні вважається ендоскопічна хірургія, котру практикують у 5-ти гінекологічних відділеннях міста. Про це сьогодні, 29 березня, під час брифінгу повідомила керівник Центру планування сім’ї і репродукції людини Вікторія Козицька.
Осередком такого методу лікування є Центр планування сім’ї та репродукції людини, де займаються профілактикою небажаної вагітності, плануванням сім’ї, обстеженням пар, що подали заяви до вступу в шлюб та лікуванням безплідних пар. Центр працює вже близько 7 років: «Впродовж цього часу понад 100 дітей у Львові народились за допомогою нашого лікування. За минулий рік на нашому обліку з приводу безпліддя перебуває 46 пар, 10 з них змогли завагітніти», - зазначила Вікторія Козицька.
За словами керівника Центру, в середньому на діагностування та лікування безпліддя потрібно близько року: «Однак є пари, які лікують безпліддя 2-3 роки і ми не можемо їм допомогти, тут необхідне екстракорпоральне запліднення».
Лікування безпліддя розпочинається зі спермограми. Це означає, що лікування жінки не розпочинається до тих пір, поки не буде обстежений чоловік, адже статистика причин випадків безпліддя у пар становить 60% - проблем у жінок на 40% - у чоловіків.
«В структурі жіночого безпліддя до 60-70% займає трубно-перитонеальний фактор – це спайки, які утворюються внаслідок запальних процесів маткових труб, викликані генітальною інфекцією, внаслідок операційної травми після втручань у черевній порожнині», - зазначив завідувач гінекологічним відділенням 3-ї міської лікарні Тарас Мартин.
За його словами, з метою лікування безпліддя у стаціонарі лікарні проведено 82 операції: «Частота настання вагітності у пацієнток з трубно-перитонеальним безпліддям після ендохірургічного втручання складає від 18 до 57%. Це залежить від тривалості захворювання, віку жінки, числа і об’єму попередніх операцій та ступеня спайкового процесу. Так найбільша ймовірність відновлення фертильності ендоскопічним методом є у пацієнток зі спайковим процесом І-ІІ ступеня», - зазначив Тарас Мартин.
Метод ендоскопічної хірургії дозволяє, не розрізаючи живіт бачити внутрішні органи та проводити на них операції. Однак для проведення таких операцій необхідна спеціальна лапароскопічна техніка.
«Лапароскопічну стійку для 3-ї міської комунальної лікарні ми закупили у 2008 році, подібна стійка з розширеними функціями була також закуплена в лікарню швидкої медичної допомоги ще у 2007 році. Крім того, такі стійки є і в гінекологічному відділенні лікарні №1, де їх використовують і гінекологи і хірурги, так само, як і у лікарні №8» - зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.