У Львові попри позов прокуратури працюють евакуатори

15:36, 21 жовтня 2013

Евакуатори у Львові продовжують працювати попри те, що 14 жовтня розпочато кримінальне провадження через «перевищення службових повноважень посадовцями комунальних підприємств», які застосовують евакуатор, а також попри позов прокуратури з вимогою визнати незаконною та скасувати ухвалу Львівської міськради, яка регламентує роботу евакуатора.

Як сказав на брифінгу 21 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий, «роботу евакуаторів не зупинили»: «Евакуатори працюють. Ми робитимемо все можливе, щоб вони працювали… Немає в нас випадків, коли б евакуацію здійснювали без належних підстав. Питання – чи були керівники ДАІ поруч, чи за метр стояли – це дискусія, ми розберемося. Ніколи жодну машину не забирали просто так. Евакуювали ті авто, які створювали затори. Коли трамваям, наприклад, не давали рухатись годинами».

Андрій Садовий повідомив, що мав розмову з прокурором області на цю тему.

«Будемо удосконалювати наше положення. Ми унікальна країна в світі. В жодній європейській країні такого лояльного ставлення до машин нема. У нас масово машини стоять під знаками, масово порушують знаки. Справді, у нашій державі велика повага до приватної власності: «мерседеси», великі «джипи», тим більше, якщо вони належать посадовим особам, їх не можна рухати. Закон має бути однаковий для всіх: якщо машина стоїть під знаком, її треба евакуювати, водій має заплатити штраф», – сказав мер.

Зазначимо, у прокуратурі Львова раніше повідомили, що працівники ЛКП «Львівелектротранс» та «Львівавтодор», не маючи відповідних повноважень, безпідставно у примусовому порядку евакуювали більше 320 автомобілів у серпні-жовтні 2013 року, чим порушили конституційні права їх власників.

Прес-секретар прокуратури міста Уляна Гавришків пояснила ZAXID.NET, що порушення полягає в тому, що при евакуації автомобілів не були присутні інспектори ДАІ. Тому 14 жовтня розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 365 КК України за фактом перевищення службових повноважень посадовцями комунальних підприємств (карається виправними роботами на термін до 2 років, або обмеженням волі – до 5 років, або позбавленням волі – від 2 до 5 років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років).

Також після перевірки ухвали Львівської міськради, якою було затверджено положення про порядок роботи евакуатора, прокуратура міста 7 жовтня звернулась до суду з вимогою скасувати це положення як таке, що суперечить Закону України «Про дорожній рух» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, положення щодо використання евакуатора у Львові прийняли на початку 2013 року, аби за допомогою цих технічних засобів усувати перешкоди для руху громадського транспорту в місті.