У Львові відбулася масштабна міжнародна виставка собак. Кінологи з України, Білорусі, Чехії та кількох балтійських країн привезли більше 700 породистих тварин.
Чотирилапих улюбленців оцінювали дуже прискіпливо: від кінчика носа і до хвоста. Увагу звертали на кількість зубів та як вони розташовані, колір шерсті, розмір та вагу собак.
Керівник львівського відділення «Племінний центр» Вікторія Погодіна зазначила: «Візьмемо, наприклад, німецького боксера. Експерт дивиться, наскільки цей собака елегантний, чи відповідає своєму розміру, який у нього погляд. Він має бути доброзичливим і відкритим. Чи не боїться тварина, коли фахівець до неї підходить».
Серед учасників виставки чимало справжніх модниць, в арсеналі яких гребінці, плойки, бантики та лаки. Власниця йоркширського тер’єра Анна Познякова розповіла: «Мою собаку звати Куся. Але це її домашня кличка. А в паспорті її ім’я складається з багатьох слів. Найбільше клопоту із шерстю. Собаку по всьому тілу обмотуємо у так звані папільотки. Тварина носить їх до кінця виставкової кар’єри. Кожну прядка шерсті промаслюємо і замотуємо. Зверху вдягаємо халат, щоб не прилипав пил. Лише таким чином можна відростити шерсть аж до підлоги».
Кінологи наголошують: агресію тварин люди здебільшого провокують самі через брак знань. Власниця чау-чау Олександра Береговенко розповіла: «Собаки цієї породи дуже самодостатні. І в принципі, чудесні для хати. Але дуже прив’язуються до однієї людини. Тому якщо таку собаку тримати лише на подвір`ї і мало з нею спілкуватися, вона стає замкнутою».
До речі, в усьому світі існують навіть спеціальні інститути соціалізації домашніх улюбленців.
Також фахівці радять ставитися до чотирилапих як до друзів. І вони обов’язково віддячать. Господар тер’єра Антон Антіпенко зазначив: «Характер в нього адекватний, спокійний. На людей та інших собак реагує спокійно. Але в службі він дуже хороший. Чудовий як охоронець. Навіть може прийняти рішення до того, як хазяїн зорієнтується.